Wygrana “Szarotek” w Katowicach

14 października 2016 19:50

Kolejną wygraną na swoim koncie zapisali hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. W inaugurującym drugą rundę sezonu zasadniczego spotkaniu, "Szarotki" pokonały na wyjeździe drużynę HC GKS Katowice.

Wygrana

Szalony z był początek tego meczu. W ciągu pierwszych niespełna 7 minut padło bowiem aż 5 bramek.

Katowiczanie dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale na gole Nedlijko Lukcevica (dobitka strzału Radosława Sawickiego)  i Dawida Majocha (kontra w liczebnym osłabieniu) odpowiedział dwoma trafieniami świetnie tego dnia dysponowany Artem  Iossafof. W drugim przypadku nowotarżanie grali w liczebnej przewadze.

31 sekund po drugim golu Fina, na prowadzenie  3:2 „Szarotki” wyprowadził z kolei Mateusz Michalski, po którego strzale krążek odbił się od interweniującego bramkarza i przekroczył linie bramkową (arbiter posiłkował się analizą video).

W kolejnych minutach oba zespoły już nieco spuściły z tonu  i w efekcie na kolejne gole przyszło czekać aż do początku trzeciej tercji. Wtedy to też Podhalanie rozstrzygnęli losy tego spotkania.

W 41 sekundzie tej części gry trzeciego gola na swoim koncie zapisał Iossafof, a po dwóch kolejnych minutach piątą bramkę dla Podhala zdobył jego rodak Hattunen. Wygraną „Szarotki” przypieczętowały w końcówce kolejnymi dwoma golami. Najpierw po indywidualnej akcji drugi raz tego dnia wpisał się na listę strzelców Michalski, a potem po kontrataku i wymianie podań z Różańskim, swoją bramkę zdobył kolejny Fin, Haverinen.

Jestem zadowolony i z wyniku, i z gry. Co prawda zaczęliśmy nie najlepiej. Daliśmy się troszkę zaskoczyć gospodarzom, stąd też te dwa stracone gole. Z czasem zaczęliśmy jednak dominować na lodowisku i efekty tego przyszły w trzeciej tercji. Zespół powoli zaczyna grać to czego od niego oczekuję. Indywidualnie nie chcę nikogo wyróżniać. Wygrywamy i przegrywamy jako drużyna – ocenił trener Podhala, Witalij Semenczenko.

HC GKS Katowice – TatrySki Podhale Nowy Targ 2:7 (2:3, 0:0, 0:4)

Bramki: 1:0 Lukacevic (Sawicki, Barlock) 3, 1:1 Iossafof (Jokila) 4, 2:1 Majoch (Bogdziul, Jakovlevs) 6, 2:2 Iossafof (Jokila) 7, 2:3 Michalski (Neupeuer) 7, 2:4 Iossafof (Jokila, Haverinen) 41, 2:5 Hattunen (Gruszka) 42,

Katowice: Kostur (5:01 Gajewski); Porejs – Barlock, Jakovlevs – Krawczyk, Rąpała – Olearczyk, Musiał – Braid; Biały – Sawicki – Lukacević, Śliwiński – Nahunko – Bogdziul, Lorek – Sikora – Strzyżowski, Bielec – Majoch – Malinowski.

Podhale: Jucers (od 56 min Kapica)  – Wojdyła, Haverinen, Jokila, Zapała, Iossafof – Różański, Syrej, Hattunen, Bryniczka, Gruszka – Łabuz, Jaśkiewicz, M. Michalski, Neupauer, D. Kapica oraz P. Michalski, szypuła,  Siuty, Olchawski, Svitac.