Kamery live
prognoza pogody

Wyciek gazu na stacji paliw w Kościelisku. Konieczna była ewakuacja 16 osób

3 lutego 2023 13:32

Tatrzańscy policjanci interweniowali w piątek w nocy na stacji paliw w Kościelisku, gdzie doszło do wycieku gazu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do rozszczelnienia zaworu przy dystrybutorze LPG. Na czas akcji Straży Pożarnej ewakuowano 16 osób mieszkających w budynku przy stacji. Po usunięciu awarii wszyscy wrócili do pokojów. W akcji brały udział zastępy straży pożarnej z JRG w Zakopanem i OSP w Kościelisku. 

Wyciek gazu na stacji paliw w Kościelisku. Konieczna była ewakuacja 16 osób

Zgłoszenie o wycieku gazu na terenie stacji paliw przy ul. Strzelców Podhalańskich w Kościelisku, wpłynęło do tatrzańskiej policji dziś około 2 nad ranem. Strażacy wspólne z policjantami zorganizowali objazd, wyłączając teren przyległy do stacji paliw z ruchu kołowego i pieszego. Zarządzono także ewakuację 16 osób z domu przyległego do stacji. Przystąpiono do przewietrzania pomieszczeń oraz do obniżenia ciśnienia w dystrybutorze.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do rozszczelnienia zaworu przy dystrybutorze LPG. Po usunięciu awarii i całkowitym odcięciu zbiornika LPG od dystrybutora, dowódca akcji z PSP wydał zgodę na dalsze użytkowanie stacji paliw oraz na powrót ewakuowanych osób do swoich pokoi.

Sytuacja została opanowana. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

źródło: KPP Zakopane

fot. OSP Kościelisko

os 03.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również