Kamery live
prognoza pogody

Wychowanek Podhala Nowy Targ Andrzej Truty nie żyje

24 lutego 2020 21:15

Po długiej i ciężkiej chorobie nowotworowej zmarł dziś Andrzej Truty. Wychowanek Podhala Nowy Targ i reprezentant Polski w hokeju na lodzie odszedł w wieku 56 lat.

Wychowanek Podhala Nowy Targ Andrzej Truty nie żyje

Urodził się 11 listopada 1963 roku w Zakopanem. Andrzej Truty największe sukcesy zdobywał w nowotarskim klubie hokejowym. W 1993 roku będąc członkiem Szarotek zdobył swoje pierwsze Mistrzostwo Polski. Następnie w Reprezentacji Polski rozegrał 14 meczów na Mistrzostwach Świata grupy B, gdzie zdobył trzy bramki. W swojej karierze grywał dla m.in. STS Sanoka, włoskim zespole Brunico czy czeskim Hradec Kralove. Karierę zakończył w 2000 roku. 

W grudniu ub. roku duża część środowiska hokejowego wzięła udział w zbiórce pieniężnej na leczenie Andrzeja, który zmagał się z nowotworem węzłów chłonnych. Niestety, Andrzej Truty przegrał walkę z rakiem 24 lutego 2020 roku.

Pogrzeb odbędzie się 27 lutego w czwartek o 11:00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Sztumie w województwie pomorskim. Jego ciało spocznie na Cmentarzu Komunalnym w Malborku.

/ps/

Piotr Starmach 24.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również