Kamery live
prognoza pogody

Wybory na prezesa MMKS Podhale (LIVE)

26 kwietnia 2017 06:38
Wyciszenie Włącz dźwięk

Zapraszamy na bezpośrednią internetową relację z Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Wyborczego Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale. Początek zaplanowaną na godzinę 17 (I termin) lub 17:15 (II termin).

W poniedziałek o godzinie 12  minął termin zgłaszania kandydatów stanowisko prezesa Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale. Ostatecznie wpłynęła tylko jedna kandydatura Andrzeja Słowakiewicza.  Regulamin Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Sprawozdawczo Wyborczego dopuszcza jeszcze możliwość zgłoszenia kandydata w jego trakcie. 

Słowakiewicz to doskonale znana postać w nowotarskim środowisku hokejowym. W przeszłości był świetnym zawodnikiem Podhala i reprezentacji Polski. Z „Szarotkami” zdobył 7 tytułów mistrzowskich. Ponadto wystąpił w Igrzyskach Olimpijskich w Innsbrucku. Osiem razy brał udział w turniejach rangi Mistrzostw Świata. 

Ma za sobą też bogate doświadczenie w roli trenera. Pod jego wodzą hokeiści Podhala w 2003 roku triumfowali w rozgrywkach międzynarodowej Interligi oraz sięgnęli po Puchar Polski oraz wicemistrzostwo Polski. 

Ponadto pracował w klubach z Gdańska i Sanoka. Był też asystentem Andrieja Sidorenko w reprezentacji Polski. Od kilku lat zajmuje się z kolei pracą z młodzieżą. W sezonie 2016/2017 prowadził w Nowym Targu drużynę Centralnej Ligi Juniorów oraz Juniorów młodszych. 

–  Patrząc na to co działo się z naszym klubem przez ostatnich parę lat nie mogłem być obojętny. Podhale mam w sercu i nie mogę patrzeć jak z roku na rok staczamy się zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Chcę przywrócić blask nowotarskiemu hokejowi młodzieżowemu.  Chcę by znów do klubu garnęły się dzieci.  Żeby czuli oni że dba się o ich rozwój. Oczywiście sam w pojedynkę nic nie zrobię. Potrzeba do tego pomocy ze strony władz nie tylko miasta, ale gminy i powiatu. I o tę pomoc na pewno się zwrócę. Mam swój pomysł na funkcjonowanie klubu a także grupę osób, która chce się w to zaangażować  – w taki sposób Słowakiewicz uzasadnił powody kandydowania do roli prezesa MMKS Podhale. 

NT24TV 26.04.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również