Kamery live
prognoza pogody

Wspomnienie ks. prof. Józefa Tischnera w „Smreku”

23 kwietnia 2021 18:37

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu w szczególny sposób wspominali w ostatnich dniach ks. prof. Józefa Tischnera, przypominając, że w tym roku przypada 90. rocznica urodzin księdza, filozofa, teologa i eseisty; autora książek: “Świat ludzkiej nadziei”, “Nieszczęsny dar wolności” i “Historii filozofii po góralsku”; jednego  z najbardziej twórczych współczesnych myślicieli polskich, a przede wszystkim człowieka związanego z górami i góralszczyzną. 

Wspomnienie ks. prof. Józefa Tischnera w „Smreku

Mieszkańcy „Smreka” przygotowali program słowno-muzyczny oparty na tekstach Księdza Profesora. Wykorzystano też jego wystąpienia telewizyjne i teksty, które osobiście czytał, a także występy dzieci ze Szkół Tischnerowskich. Nie zabrakło listów „Babki Krzysi” (Wandy Czubernatowej), która nadal koresponduje z ks. prof. Józefem Tischnerem. Program został przygotowany przez terapeutki Bernadetę Czernik i Paulinę Pitoń, wspomagające występujących tekstami gwarowymi. Spektakl bardzo podobał się mieszkańcom „Smreka”, którzy nagrodzili aktorów dużymi brawami.

 Fot. Józef Prokop – DPS „Smrek”

mat. nadesłane

os 23.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również