Kamery live
prognoza pogody

Wsparcie KH w formie stypendiów sportowych dla hokeistów

19 kwietnia 2021 15:54

Podczas majowej, prawdopodobnie przyspieszonej sesji radni zdecydują o zagwarantowaniu finansowania stypendiów sportowych dla hokeistów w nowym sezonie. Decyzja o zmianie w budżecie jest pokłosiem ostatniej dyskusji podczas Komisji Sportu, Turystyki i Promocji, na której gościli przedstawiciele władz KH Podhale, prosząc miasto o wsparcie hokeja kwotą 1 mln złotych. 

Wsparcie KH w formie stypendiów sportowych dla hokeistów

Burmistrz przedstawił propozycję zmiany w budżecie, jaką w związku z tym planuje się przygotować.

-Propozycja, którą chciałem przedłożyć na kolejnej sesji to przeznaczenie kwoty 400 tys. zł brutto w tym roku na stypendia sportowe dla hokeistów. Środki pochodziłyby w głównej mierze z dochodów z opłaty reklamowej, chyba że uda się znaleźć jeszcze inne dodatkowe środki – zapowiedział burmistrz Nowego Targu, Grzegorz Watycha – Generalnie zakładamy, żeby w tym roku finansowanie tych stypendiów było na poziomie 700 tys. zł, z tym, że teraz mówimy już o nowym sezonie i kwocie 400 tys. zł na początek sezonu 2021/22. 

Milion złotych z miejskiej kasy dla hokeja?

 

os 19.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również