Kamery live
prognoza pogody

Wsiadł za kierownicę mając ponad 3 promile i wjechał do rowu

18 maja 2023 15:30

27-latek kierujący mitsubishi wjechał do przydrożnego rowu w Lipnicy Wielkiej. Mężczyzna był kompletnie pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Kierowca z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Wsiadł za kierownicę mając ponad 3 promile i wjechał do rowu

Do zdarzenia doszło wczoraj (17 maja br.) po godzinie 20 w Lipnicy Wielkiej. Kierujący samochodem osobowym marki Mitsubishi na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. Rannemu kierowcy pierwszej pomocy udzielili mieszkańcy, a następnie strażacy i załoga pogotowia ratunkowego. 27-latek, który prowadził pojazd, był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało ponad 3 promile. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. 27-latek z obrażeniami ciała został przewieziony karetką do szpitala na badania. Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w postępowaniu prowadzonym przez policjantów z Komisariatu Policji w Jabłonce. O braku obowiązkowego ubezpieczenia zostanie powiadomiony Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Za popełnione przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości i wykroczenia prowadzenia pojazdu bez uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyzna odpowie przed sądem.

Po zmianie przepisów kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna od 1 500 nawet do 30 tysięcy złotych. Orzeka się także zakaz prowadzenia pojazdów. 27-latek odpowie również za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kilkunastoletni zakaz prowadzenia pojazdów, kilkutysięczna grzywna i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

To już drugie zdarzenie drogowe w przeciągu ostatnich kilku dni spowodowane przez nietrzeźwego kierowcę. Apelujemy o rozsądek i niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Piłeś? Nie jedź!

os 18.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również