Kamery live
prognoza pogody

Wraz z remontem ul. Kasprowicza – nowe przyłącza do sieci gazowej

19 grudnia 2020 00:40

Kolejna drogowa inwestycja w Nowym Targu staje się faktem – ul. Kasprowicza przejdzie generalny remont. W dniu 15 grudnia br. burmistrz miasta Grzegorz Watycha podpisał umowę z wykonawcą inwestycji- firmą Kiernia sp. z o.o. z Ratułowa. Wartość umowna robót opiewa na kwotę 2,5 mln zł. Urząd Miasta Nowy Targ na realizację zadania pozyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości: 1 mln 260 tys. złotych/

Wraz z remontem ul. Kasprowicza - nowe przyłącza do sieci gazowej

Roboty budowlane zostaną wykonane w oparciu o dokumentację projektową sporządzoną przez Pana Piotra Kowalczyka, Pracownia Inżynierii Drogowej, Nowy Targ. Realizacja zadania obejmuje wykonanie robót rozbiórkowych, wykonanie warstw podbudowy z kruszywa naturalnego i łamanego, ułożenie krawężników, obrzeży i ścieków ulicznych, wykonanie chodników o nawierzchni z kostki brukowej betonowej bezfazowej, budowę zatok postojowych o nawierzchni z kostki brukowej betonowej, wykonanie jezdni o nawierzchni bitumicznej, wykonanie projektu stałej organizacji ruchu wraz z uzyskaniem jej zatwierdzenia i wykonanie pionowego i poziomego oznakowania drogowego.

Zamontowane zostaną nowe oprawy LED z wysięgnikami, wykonana zostanie nowa linia napowietrzna na słupach firmy TAURON, która to w trakcie robót budowlanych ulicy będzie remontować sieć energetyczną.

Równocześnie na zlecenie Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu sp. z o.o. zostaną przeprowadzone roboty obejmujące przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej. Koszt robót budowlanych obejmujących zakres zlecony przez MZWiK sp. z o.o. wynosi 1 063 682,79 zł. Tak więc łączna wartość robót wyniesie 3 584 143,29 zł a roboty mają potrwać do września 2021 r.

Przy tej okazji mogą być wykonane nowe przyłącza do sieci gazowej dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców, którzy złożą wnioski do Polskiej Spółki Gazownictwa, że tak jak to było w bieżącym roku na ul. Ogrodowej, tak samo rewitalizacja ul. Kasprowicza będzie okazją do wymiany pieców na nowe, ekologiczne ogrzewanie.

To już kolejna w ostatnim czasie inwestycja drogowa realizowana w Nowym Targu, po ul. Długiej (która zostanie wyremontowana na odcinku od ul. Orkana do os. Bereki), i kolejna drogowa inwestycja dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

W 2021 roku – remont ulic Długiej i Kasprowicza

os 19.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również