Kamery live
prognoza pogody

Wójtowie i burmistrzowie – prezentują swoje pomysły Głównemu Inspektorowi Ochrony Środowiska

6 maja 2019 20:20

POWIAT NOWOTARSKI. W sierpniu Paweł Ciećko – po 11 latach pełnienia funkcji małopolskiego inspektora ochrony środowiska – został mianowany Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska. Dziś po raz pierwszy w tej roli zagościł na Podhalu, uczestnicząc w spotkaniu wójtów i burmistrzów. Dla obecnego Głównego Inspektora Nowy Targ to miasto młodości, gdyż jest absolwentem tutejszego Technikum Weterynaryjnego.

Wójtowie i burmistrzowie – prezentują swoje pomysły Głównemu Inspektorowi Ochrony Środowiska

Spotkanie wójtów i burmistrzów, w którym uczestniczył też poseł Edward Siarka, było okazją, by gościowi w kultowej muszce, znanemu z poczucia humoru i obrazowych wypowiedzi – przedstawić służące poprawie czystości środowiska propozycje podhalańskich samorządowców. Wśród nich znalazł się oczywiście pomysł budowy regionalnej instalacji spalania odpadów.

Inspektor Paweł Ciećko – wysłuchawszy samorządowców – prosił ich tylko o profesjonalne podejście do sprawy. Będzie ono potrzebne tym bardziej, że w następnej kolejności, już za kilka dni, podhalańskie koncepcje będą prezentowane na forum sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, z udziałem wiceministra środowiska Sławomira Mazurka.

Przypomnijmy, że minister środowiska Henryk Kowalczyk mianował Pawła Ciećkę na Głównego Inspektora po odwołaniu całego poprzedniego kierownictwa GIOŚ skutkiem „letniej „epidemii” pożarów na składowiskach odpadów. Przyczyną tego „śmieciowego kryzysu” było załamanie się rynku odbioru surowców wtórnych. Zapobieganie takim dramatycznym sytuacjom stało się dewizą nowego Głównego Inspektora, powołanego z Krakowa.

Pierwsza jego wizyta na Podhalu w randze ministra była krótka, ale zaczęte w nowotarskim starostwie rozmowy wkrótce rozwiną się na szerszym forum, w Warszawie.   

(asz)

 

 

 

 

 

 

 

 

Anna Szopińska 06.05.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również