Kamery live
prognoza pogody

Wojewoda małopolski z wizytą na placu budowy nowego “Sokoła”

10 lipca 2023 17:09

W dniu 5 lipca odbyło się spotkanie starosty powiatu nowotarskiego z Wojewodą Małopolskim Łukaszem Kmitą, podczas którego panowie odwiedzili plac budowy Zespołu Szkół Nr 1 z salą gimnastyczną, połączony z rozbudową budynku Zespołu Placówek Szkolno -Wychowawczo Opiekuńczych przy ul. Jana Pawła II w Nowym Targu. 

Wojewoda małopolski z wizytą na placu budowy nowego

Inwestycja jest ogromna i składa się z trzech zadań/części. Pierwsza z nich – to budowa nowego budynku Zespołu Szkół Nr 1 z salą gimnastyczną. Budynek oświatowy na planie w kształcie litery L jest obiektem o czterech kondygnacjach nadziemnych w najwyższej części oraz jednej i dwóch w niższych częściach. W budynku wydzielone zostały 2 strefy funkcjonalne: strefa sportowa i szkolna. W obiekcie znajdować będą się m.in. sale do nauki szkolnej, pracownie, sala gimnastyczna, siłownia, biblioteka, pomieszczenia administracyjne oraz kawiarnia z tarasem, winda. Powierzchnia zabudowy wyniesie 2 513,60 m2, powierzchnia użytkowa to 4 357,64 m2, a kubatura budynku brutto – 31 603,36 m3. 

Drugie z zadań polega na rozbudowie Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Opiekuńczych. Rozbudowana część budynku jest na planie w kształcie litery L o dwóch kondygnacjach nadziemnych. W budynku znajdować się będą salki rehabilitacyjne, sale dydaktyczne z zapleczem socjalno – sanitarnym oraz pomieszczenia pomocnicze i elementy komunikacji pionowej (dwie klatki schodowe i platforma dźwigowa)

Powierzchnia zabudowy wynosi 488,80 m2 Powierzchnia użytkowa to 597,07 m2, a kubatura budynku brutto – 4 022,90 m3 3.

Trzecia część inwestycji polega na zagospodarowaniu terenu wokół budynków. Zaprojektowane są miejsca postojowe, droga wewnętrzna, chodniki oraz boisko sportowe o wymiarach 19 x 39 m, przewidziano także elementy małej architektury i nasadzenia. Wszystkie budynki będą pełni wyposażone i dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Łączna wartość inwestycji to 34 mln 573 tys. 976 zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to 8 mln 169 tys. zł; z Rezerwy Celowej Budżetu Państwa – 3 mln zł, a z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – 1 mln 854 tys. zł. Większość kosztów – ponad 21,5 mln zł – muszą pokryć środki z budżetu powiatu nowotarskiego. 

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

os 10.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również