Kamery live
prognoza pogody

“Mam świadomość, w jak trudnej sytuacji jest Podhale”- mówił wojewoda małopolski w Radiu Kraków

Ile firm na Podhalu związanych z inicjatywą Góralskie Veto może dzisiaj rozpocząć działalność oraz czy odwiedzi je dziś policja i sanepid? O to zapytany został dziś w porannej rozmowie w Radiu Kraków wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Powiedział, że mapka jest mu znana, ma świadomość, w jak trudnej sytuacji jest Podhale, jednak “osoby, które w sposób ostentacyjny będą łamały prawo muszą liczyć się z  tym, że zapuka do nich sanepid czy policja”.

-Mapka jest mi znana. Wynika z niej, że sześć podmiotów na Podhalu ma się otworzyć. Mówi się także o większej ilości podmiotów, które są tym zainteresowane – mówił dziś rano w Radiu Kraków wojewoda Łukasz Kmita. Podkreślał, że “ma świadomość, w jak trudnej sytuacji jest Podhale”, jednak zapewnił, że polski rząd “idzie ze wsparciem”. Powiedział też, że osoby, które w sposób ostentacyjny będą łamały prawo muszą liczyć się z tym, że skontroluje je sanepid czy policja, ale najważniejsze to skupić na tym, aby te osoby mogły otrzymać wsparcie. “I to robimy” – dodał. 

-Co by nie ukrywać, naprawdę sytuacja gospodarcza z racji tego, że turystyka jest ograniczona, w naszym regionie do najłatwiejszych nie należy. Ale przypomnę, że z Polskiego Funduszu Rozwoju 13 mld zł pomocy, 6,5 mld dla mikrofirm z przedziale od 1 do 9 pracowników będzie przekazane. Liczę, że sporo z tych środków właśnie w Małopolsce zostanie wykorzystane. Mówi się o tym, że nawet 72 tysiące dofinansowania do jednego pracownika mogą otrzymać firmy z branży czy to restauracyjnej czy to hotelowej, czy turystycznej. Ja zachęcam wszystkie te osoby, które mają wątpliwości, które mają trudną sytuację do tego, aby skorzystać z tej dostępnej formy pomocy. Na pewno państwu łatwo nie jest, ale polski rząd i PFR idzie ze wsparciem.

Wojewoda poinformował też, że jeśli będzie potrzeba, dla przedsiębiorców z Małopolski zostanie uruchomiona dodatkowa infolinia. 

źródło i link do całej rozmowy: Radio Kraków

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

 

os 19.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Góral z Polski 16:17 19.01.2021

Nawet Wojewoda wie ze Sanepid i ZOMO lamia prawo. Zdaje sobie sprawe ze tez rzadowe sluzby odwiedza kazdego kto otworzy swoj interes. Czy naprawde w tym kraju wszyscy z rzadu musza lamac prawo i konstyducje. Normalnie Polska stala sie krajem bezprawia. Rzad i Wojewoda oraz sanepid i zomo juz jasno na bialym. Ludzie Wam tego niezapomna. Wstyd z takim rzadem i jak widac nawet wojewoda w tym ma udzial.

Zobacz również