Kamery live
prognoza pogody

Czerwona woda w potoku. Nie uwierzysz co się stało!

8 listopada 2021 19:00

Ta historia jest równie przerażająca co śmieszna! W poniedziałek 8 listopada w Zakopanem przez kilka godzin trwało “śledztwo”, w trakcie którego próbowano ustalić kto wpuścił do potoku Zakopianka  zabarwione na czerwono ścieki. Te zauważyli członkowie koła wędkarskiego.  Ostatecznie okazało się, że za zrzut odpowiada jeden z lokalnych przedsiębiorców, który do studzienki burzowej wylał ogromne ilości… popłuczyn po burakach. 

Czerwona woda w potoku. Nie uwierzysz co się stało!

Czerwoną wodę wylewającą się z kanału burzowego wprost do potoku, jeszcze przed południem zauważyli działacze Koła Wędkarskiego Nowy Targ. Sytuacja miała miejsce w dzielnicy Tatarym u stóp Gubałówki. Na miejsce szybko wezwano straż pożarną, policję i urzędników wydziału ochrony Środowiska UM Zakopane.

Ostatecznie to ci ostatni odkryli prawdę. – To były buraki, jakieś resztki, pomyje – powiedziała w rozmowie z “Tygodnikiem Podhalańskim” Agata Pacelt-Mikler z wydziału komunikacji zakopiańskiego magistratu. – Wypuścił je do kanału burzowego jeden z lokalnych przedsiębiorców – dodaje. 

Jak dodają urzędnicy to był nielegalny zrzut bo do studzienki burzowej powinny spływać jedynie wody opadowe. Dlatego w najbliższych dniach burmistrz Leszek Dorula zdecyduje jak ukarać przedsiębiorcę. 
 
Dobra informacja jest taka, że buraki jako produkt naturalny, nie zanieczyściły potoku na tyle by na skutek skażenia ucierpiały żyjące w wodzie zwierzęta i rośliny.
 
Przemysław Bolechowski 08.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również