PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Wnioskujesz o pomoc w ramach tarczy 5.0? Pomoże ci ekspert

17 października 2020 11:35

Od 15 października przedsiębiorcy mogą składać w ZUS wnioski o pomoc z tarczy branżowej. Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać ze wsparcia, wyjaśni ekspert ZUS. Już w najbliższy wtorek 20 października odbędzie się dyżur telefoniczny dla przedsiębiorców.

Wnioskujesz o pomoc w ramach tarczy 5.0? Pomoże ci ekspert

Zdjęcie ilustracyjne

Nowe przepisy wprowadzają trzy formy pomocy dla przedstawicieli branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej. Jest to zwolnienie z opłacania składek za lipiec – wrzesień, świadczenie postojowe dla przewodników i agentów turystycznych oraz  dodatkowe świadczenie postojowe. Wnioski o wsparcie należy składać za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE).

Podczas dyżuru telefonicznego, zorganizowanego przez oddział ZUS w Nowym Sączu, przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się m. in.:

  • komu przysługują poszczególne formy wsparcia w ramach tarczy 5.0,
  • jakie warunki należy spełnić aby otrzymać: zwolnienie z opłacania składek, świadczenie postojowe i dodatkowe świadczenie postojowe,
  • kiedy należy złożyć wniosek.

Odpowiedzi na pytania będzie można uzyskać 20 października w godzinach od  10.00 do 14.00 pod numerem telefonu 18 449 85 45.

/źródło: ZUS/

Piotr Starmach 17.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również