Kamery live
prognoza pogody

Wlepiali mandaty kierowcom crossów i quadów w górach

29 czerwca 2019 11:12

W miniony długi weekend czerwcowy policjanci z nowotarskiej komendy i Komendy Powiatowej Policji w Limanowej wraz z funkcjonariuszami Gorczańskiego Panku Narodowego, Straży Leśnej oraz Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu przeprowadzili działania ukierunkowane na osoby brawurowo jeżdżące quadami oraz motocyklami crossowymi po lasach, parkach oraz szlakach pieszych i rowerowych.

Wlepiali mandaty kierowcom crossów i quadów w górach

-Z roku na rok rośnie liczba nielegalnie wjeżdżających do lasów quadów i crossów, jest to uciążliwe dla społeczności lokalnej, ale również dla turystów wypoczywających na terenie m.in. Gorczańskiego Parku Narodowego. Przypominamy, że las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które niszczą środowisko naturalne, płoszą dzikie zwierzęta i łamią obowiązujące przepisy – przypomina nowotarska policja.

Podczas ostatniej przeprowadzonej akcji funkcjonariusze ujawnili motocyklistów oraz pojazdy mechaniczne typu Uaz i Mitsubishi, które poruszały się po terenach leśnych i parku. Zastosowano wobec nich sankcje mandatowe. Do działań użyto pojazdów służbowych oraz bezzałogowego statku powietrznego typu dron.

Przypominamy, że las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które niszczą środowisko naturalne, płoszą dzikie zwierzęta i łamią obowiązujące przepisy. Tego typu działania policjantów i innych służb, będą odbywać się cyklicznie, aby wyeliminować nieprawidłowe zachowania, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu.

źródło: KPP Nowy Targ

/os

Plaga gorczańskich szlaków – w ramach cyklu Pomóc Naturze 2018

os 29.06.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również