Kamery live
prognoza pogody

[TYLKO U NAS] Wiosną ruszy budowa Galerii Podhalańskiej

12 listopada 2021 13:12

Wiosną 2022 r. ruszy ponownie budowa Galerii Podhalańskiej przy ulicy Szaflarskiej w Nowym Targu – zapewnia w rozmowie z naszym portalem właściciel obiektu Stanisław Bryjak. Budynek do tego czasu zostanie jednak znacząco przeprojektowany i będzie wyglądał inaczej niż na początkowych wizualizacjach. Ze względu na pandemię zdecydowano bowiem, że galeria będzie w przyszłości “obiektem hybrydowym”.

[TYLKO U NAS] Wiosną ruszy budowa Galerii Podhalańskiej

– Przerwa na  terenie budowy naszej galerii nie potrwa już długo – mówi Stanisław Bryjak. – Była ona spowodowana kilkoma kwestiami. Jednym z nich była pandemia COVID-19 . Były także problemy z moim byłym wspólnikiem. Do tego nie chcę już jednak wracać.

Nie klasyczna galeria ale “park handlowy”

Jak dodaje podhalański przedsiębiorca, teraz jednak zamierza on galerię dokończyć sam. Dlatego obecnie trwają prace przy przeprojektowaniu budynku. Początkowo miał on być klasyczną galerią handlową, w której środku istniałby pasaż handlowy z którego wchodziłoby się do wszystkich sklepów. 

– Problem w tym, że w lockdownach, które już za nami, takie obiekty były zamykane jako pierwsze – mówi Bryjak. – Dlatego potencjalni najemcy boją się już takich lokali i szukają czegoś innego. Teraz buduje się parki handlowe gdzie wejście do każdego sklepu jest z zewnątrz. Taka galeria jest chociażby na dworcu autobusowym w Nowym Targu (czy też w Galerii Stopiak przy ul. Ludźmierskiej – przyp. red.). Chcemy by cały parter w Galerii Podhalańskiej tak właśnie funkcjonował. W trakcie lockdownów takie sklepy nie były bowiem zamknięte – mówi Bryjak i dodaje, że kwestią otwartą jest to co stanie się z drugim piętrem budynku. 

Na pewno kino, ale czy coś więcej?

– Albo zostawimy tylko to co już zostało zbudowane i powstana tam sale kinowe, albo dokończymy całe to piętro i będziemy próbowali stworzyć w niej ten pasaż handlowy dla mniejszych butików. Decyzja zapadnie już wkrótce tak by wiosną mogły ruszyć prace – kończy przedsiębiorca.

Przemysław Bolechowski 12.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również