Kamery live
prognoza pogody

Włamał się do sanatorium w Szczawnicy

26 maja 2021 13:22

Policjanci z Krościenka zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego za kradzieże, kradzież z włamaniem i zniszczenie mienia na terenie Szczawnicy i Krościenka nad Dunajcem. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd wobec zatrzymanego zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Włamał się do sanatorium w Szczawnicy

W nocy z 11 na 12  maja br. doszło do włamania do budynku jednego z sanatoriów na terenie Szczawnicy i kradzieży przyrządów i akcesoriów  medycznych o wartości 10 tysięcy złotych. Po kilku dniach policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem ustalili i zatrzymali włamywacza. Podejrzany 22-latek z powiatu nowosądeckiego za popełnione przestępstwo usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.  Jako środek zapobiegawczy zastosowano wobec zatrzymanego dozór policyjny.

W kolejnych dniach doszło z kolei do kilku zdarzeń przestępczych na terenie Krościenka nad Dunajcem. W dniu 17 maja br. skradziono dwie kamery cyfrowe z budynku restauracji w Krościenku nad Dunajcem, a w nocy 20 maja br. z kabin dwóch samochodów dostawczych skradziono różnego rodzaju sprzęty elektroniczne i wyposażenia pojazdów na łączną kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Przestępczym procederem zajęli się policjanci z miejscowego komisariatu. Zebrany materiał dowodowy doprowadził do znanego już funkcjonariuszom z poprzedniego włamania 22-latka.

Następnego dnia 21 maja br.  mężczyzna został zatrzymany na ulicy w Krościenku nad Dunajcem, a część łupów została odzyskana. 24 maja br.  zatrzymany usłyszał prokuratorskie zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Prokurator wystąpił o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Sąd przychyl się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 22-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na najbliższe trzy miesiące.  Z uwagi na to, że podejrzany działał w recydywie za popełnione przestępstwa, grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

/KPP Nowy Targ/

os 26.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również