Kamery live
prognoza pogody

Włamał się do furgonetki i ukradł kosztowne elektronarzędzia

5 maja 2023 23:33

Tatrzańscy policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który włamał się do furgonetki. Jego łupem padły m.in. elektronarzędzia, a straty przekroczyły 30 tys. złotych. Trafna analiza śladów na miejscu zdarzenia doprowadziła do zatrzymania włamywacza tego samego dnia.

Włamał się do furgonetki i ukradł kosztowne elektronarzędzia

3 maja br., tatrzańscy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do furgonetki zaparkowanej na jednej z posesji w miejscowości Witów. Ze zgłoszenia wynikało, że do włamania mogło dojść najprawdopodobniej nad ranem, a z pojazdu zniknęły elektronarzędzia na kwotę 30 tysięcy złotych. Policjanci pionu kryminalnego z technikiem kryminalistyki podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy włamania prowadząc oględziny miejsca zdarzenia. W trakcie prowadzonych działań przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego oraz technika kryminalistyki, który m.in. zabezpieczając ślady pozostawione przez sprawcę, dokonał jego wstępnej identyfikacji.

Chwilę później z innymi policjantami dokonał jego zatrzymania. 44-letni mieszkaniec gminy Kościelisko już kilka godzin pod dokonaniu przestępstwa został zatrzymany. Policjanci ujawnili przy nim większość skradzionych elektronarzędzi, które trafiły już do prawowitego właściciela. Niestety uszkodzona furgonetka nie nadaje się obecnie do dalszego użytku. Ostatecznie policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduję karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

#policjazakopane

os 05.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również