Kamery live
prognoza pogody

Wkrótce ruszy remont części hotelowej hali “Gorce”

15 lutego 2019 21:04

W najbliższą środę przekazany zostanie plac budowy na wykonanie modernizacji pomieszczeń części hotelowej Miejskiej Hali Sportowej “Gorce”. Termin wykonania prac wyznaczono już  na koniec lipca tego roku. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła nowotarska firma remontowo-budowlana pana Artura Kołacza, z ceną wykonania zamówienia wynoszącą 1 855 317 zł. Łącznie w przetargu złożono aż  9 ofert. 

Wkrótce ruszy remont części hotelowej hali

Ponieważ zakres prac do wykonania jest spory, a termin – krótki, firma powinna przystąpić do remontu pomieszczeń jak najszybciej. Modernizacja części hotelowej – od pewnego czasu całkiem wyłączonej z użytkowania ze względów sanitarnych – pozwoli uzyskać standard, który docelowo służyć będzie nie tylko sportowcom przyjeżdżającym na obozy, ale również turystom – np. tym, którzy coraz częściej i chętniej przyjeżdżają do naszego miasta na rowery. W tym pomocne będzie dobre położenie obiektu, przy głównej drodze.

Hala “Gorce” z nową częścią hotelową – już za pół roku

Remont pozwoli też lepiej wykorzystać inne, miejskie obiekty sportowe – jest to jeden z głównych celów reaktywacji części hotelowej.

-Kiedyś, kiedy jeszcze nie było konkurencji, część hotelowa hali “Gorce” była cały rok obłożona zawodnikami różnych grup – młodzieżowych, seniorów. Mieli swoje ulubione miejsce dla przygotowywania się do sezonu, czy do budowania kondycji w sezonie górskim. Dobrze byłoby do tego wrócić – wspomina burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha

Tak będzie wyglądał hotel w hali “Gorce” (galeria)

Szacuje się, że inwestycja powinna zwrócić się w ciągu 5-6 lat. Zależy to jednak od polityki cenowej.

-Nie ukrywajmy, ze jeśli wynajmującym jest podmiot publiczny, z reguły jest właśnie oczekiwanie różnych grup organizujących zawody na terenie miasta, by cena za pokój była niska, preferencyjna. Nasze założenie jest jednak takie, że do tej części hotelowej nie będziemy dopłacać – mówi pan burmistrz. 

9 ofert w przetargu na przebudowę hotelu w “Gorcach”

 Jeśli chodzi o remont części sportowej hali “Gorce”, są pewne plany. 

-Mamy oszacowane koszty remontu części sportowej wraz z zespołem szatni, ale na to trzeba przygotować osobny projekt. Postaramy się złożyć wniosek do Ministerstwa Sportu. Jest tam duża kolejka chętnych, tym niemniej na takie prace remontowe można składać wnioski – wyjaśnia burmistrz Watycha. 

Reaktywowany hotel nie powinien konkurować z innymi obiektami noclegowymi działającymi na terenie miasta, gdyż będzie nastawiony na inny segment gości.

/os

os 15.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również