nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Wiosna w Muzeum – cykl warsztatów edukacyjnych

Od początku marca Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu serdecznie zaprasza na kolejny cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. W ramach cyklu zatytułowanego „Wiosna w Muzeum” placówka przygotowała trzy warsztaty związane z historią, sztuką, tradycją, kulturą miasta i regionu, które przeznaczone są dla różnych grup wiekowych. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w siedzibie muzeum, które znajduje się w ratuszu miejskim w Nowym Targu.

 

  1. Wiosenne przebudzenie

Jak się czujesz zaraz po przebudzeniu? Jakie emocje towarzyszą Ci wtedy? Skąd niedźwiedź widział, że ma wstać i co wspólnego ma z tym wiosna? Wcielając się w rolę podhalańskich niedźwiedzi, uruchomimy wszystkie zmysły, oglądając wybrane obrazy, zastanowimy się co widzi niedźwiedź tuż po przebudzeniu, jakie zapachy może poczuć i jakie emocje wywołuje w nim wiosna. Słuchając opowieści o polskich tradycjach i obrzędach zastanowimy się nad ich związkami z naturą. Grupa wiekowa: 3 – 6 lat

  1. Ziarno sztuki na wiosnę. Wiosenna paleta barw Michała Rekuckiego

Na warsztacie przyjrzymy się twórczości Michała Rekuckiego i poznamy jego biografię. Podążając wiosenną ścieżką nowotarskiej natury będziemy interpretować wybrane dzieła sztuki próbując uruchomić przy tym wszystkie zmysły, aby odgadnąć wiosenne barwy i emocje. Czy XX wieczna wiosna była tą samą porą roku, co dzisiejsza wiosna? Żeby się o tym przekonać na zakończenie warsztatu zaprosimy XX-wieczne mieszczaństwo do współczesnego wiosennego ogrodu.

Grupa wiekowa: 8 – 15 lat

  1. Motywy roślinne Podhala na pisankach wielkanocnych

Nawiązując do kultury ludowej Podhala zastanowimy się w jakich dziedzinach życia górala możemy spotkać się ze zdobnictwem – sztuką. Na warsztacie zastanowimy się również w jaki sposób motywy ozdobne związane są z roślinnością naszego terenu, określimy gatunki i rodzaje roślin. Poznając symbolikę i historię wielkanocnych zwyczajów m.in. dekorowania jajek spróbujemy przenieść poznane wcześniej motywy roślinne na nasze wielkanocne pisanki.

Grupa wiekowa: 8 – 18 lat

Zajęcia, które prowadzi Pani mgr Barbara Wiśniowska, trwają średnio 60-at minut, a ich koszt to 10 zł/os. W ramach zajęć istnieje również możliwość zwiedzania całego muzeum z przewodnikiem w promocyjnej cenie 5 zł/os. Szczegółowe informację o warsztatach oraz zapisy grup można dokonywać bądź przesyłać maila na adres: [email protected] lub telefonicznie pod nr. tel. 18 266 77 76.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do odwiedzin w naszym muzeum.

0 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna