Kamery live
prognoza pogody

Wieża Bramy w Gorce – wyrosła przez zimę

17 lutego 2022 16:17
Wyciszenie Włącz dźwięk

 W Gorcach jeszcze wszystko pokrywa warstwa zmrożonego śniegu – miejscami dość gruba. Tym samym nie są tak widoczne jak w lecie rozmiary ingerencji w potok i leśne skarpy, związanej z budową Bramy w Gorce.

Najbardziej gabarytowy obiekt restauracyjno – administracyjno – gospodarczy jest w tej chwili doprowadzony do stanu surowego otwartego. Bryły innych pawilonów – po obu stronach drogi – są już natomiast zamknięte, przeszklone. Gotowe są filary przyszłej ścieżki w koronach drzew. Powstał również tunel podziemny – w przyszłości ze stanowiskami przyrodniczymi w postaci mrowiska, nory borsuka itd.

Sama ścieżka w koronach nie jest jeszcze położona, ale to etap prac zdecydowanie łatwiejszy do wykonania niż sadowienie w gruncie i wznoszenie potężnych filarów – oczywiście bardzo różnej wysokości, co wynika z ukształtowania terenu.

Najbardziej spektakularnym efektem prowadzonych przez zimę robót jest wzniesienie wieży, która będzie punktem docelowym wędrówki po ścieżce na filarach.

W tej chwili widać już wyraźnie, na jak dużym obszarze prowadzona jest inwestycja i jaki jest jej rozmach. Szefostwo spółki na facebookowym profilu zapowiada, że turystyczna atrakcja zaprosi „niebawem”. Nie pada jednak jeszcze konkretny termin. Wiadomo, że ten określony umową o unijnym dofinansowaniu przypada 22. kwietnia bieżącego roku. Zaawansowanie prac jest bardzo duże, lecz trudno w tej chwili wyrokować, czy będzie on utrzymany w mocy, czy też aneksowany. W każdym razie do ukończenia inwestycji brakuje niewiele, choć etap zamykania gabarytowego obiektu, wyposażania i osprzętowienia reszty budynków oraz wieży też będzie pracochłonny.

(asz)

os 17.02.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również