Kamery live
prognoza pogody

Wieniec adwentowy w Kulturalnej Strefie Kobiet

15 listopada 2022 19:10

Na kolejne spotkanie w ramach Kulturalnej Strefy Kobiet zapraszamy 25 listopada (piątek) o godz.18.00 do MCK Nowy Targ (al. Tysiąclecia 37), kiedy to wykonamy wieniec adwentowy. Koszt 40zł/os. Czas trwania 1,5-2h. Zapisy: [email protected] (prosimy o wcześniejsze zgłoszenia – konieczność zamówienia odpowiedniej ilości materiałów).

Wieniec adwentowy w Kulturalnej Strefie Kobiet

Cena warsztatów zawiera wszystkie materiały i narzędzia, łącznie ze świecami i gąbką florystyczną zapewniającą wieńcowi dłuższą trwałość. W programie warsztatów: krótka historia wieńców adwentowych, podłaźniczek i choinek; wykonanie wieńca adwentowego o średnicy 20 cm na gąbce florystycznej.

Wieńce adwentowe

Początki tradycji zapalania kolejnych świec na wieńcu adwentowym w następujące niedziele adwentu, sięgają 1833 roku. Do Polski zwyczaj ten trafił po I Wojnie Światowej. Własnoręcznie przygotowany wieniec adwentowy będzie stanowić piękną ozdobę i symbol nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

os 15.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również