Kamery live
prognoza pogody

Wielkie święto miłośników psów – Krajowa Wystawa Psów Rasowych

14 lipca 2019 20:13
Wyciszenie Włącz dźwięk

„To było duże wyzwanie dla organizatorów” – blisko 1500 psów zaprezentowało się w ten weekend na Krajowej Wystawie Psów Rasowych. Do Nowego Targu zjechali wystawcy z całej Polski oraz ze Słowacji, Czech, Anglii i Austrii.

To już XXV i XXVI wystawa organizowana w Nowym Targu. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród hodowców i właścicieli psów. – W tym roku zostały przekroczone nasze najśmielsze oczekiwania – mówi przewodnicząca zarządu i organizatorka wystawy Ewa Lehenstein-Werndlmamy niesamowitą ilość zgłoszonych psów, co bardzo nas cieszy, ale było to naprawdę dużym wyzwaniem dla organizatorów.

Łącznie w sobotę i w niedzielę na stadionie koło Miejskiej Hali Lodowej prezentowało się około 1500 psów. To o wiele więcej niż w zeszłym roku, kiedy na wystawę zgłoszono 1000 czworonogów. Tegoroczna wystawa, podobnie jak poprzednie, gościła posiadaczy psów z całej polski i nie tylko. W wydarzeniu wzięli udział m.in. wystawcy z Anglii, Austrii, Czech, Słowacji czy Finlandii.

Wszystkie psy oceniane były przez grono sędziowskie, które na koniec przyznało nagrody najlepszym psom w swoich kategoriach. Przyznano także dodatkowe wyróżnienia dla najmłodszego i dla najstarszego psa wystawy oraz coroczną najważniejszą nagrodę dla najpiękniejszego psa (Best in Show). 

Na czas wystawy organizatorzy przygotowali również pozaregulaminowe atrakcje w postaci konkursów, w których udział mogli wziąć także odwiedzający. Nie zabrakło też pokazów tresury oraz prezentacji umiejętności psa szkolonego m.in. do wykrywania ładunków wybuchowych.

/ak

Aleksandra Kokalik 14.07.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również