nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Wielkanocny koncert „Otwarte Uwielbienie”

To już kolejny raz, kiedy w Święto Miłosierdzia Bożego, przypadające na pierwszą niedzielę po Wielkanocy, Park Miejski w Nowym Targu wypełniają dźwięki koncertu odbywającego się pod hasłem Otwarte Uwielbienie. „Chcemy ogłaszać tę dobrą nowinę. Idea jest taka, żeby podzielić się nią z mieszkańcami Nowego Targu i w taki muzyczny sposób ogłosić zmartwychwstanie Jezusa i to, co mamy w sercach” – tłumaczy Tomasz Szymlet ze wspólnoty Dziewiczy Orszak Baranka, działającej przy parafii pw. św. Katarzyny w Nowym Targu. 

To koncert, w którym śpiew, taniec i muzyka nierozerwalnie połączone są z modlitwą. Nieprzypadkowa jest ani data, ani godzina jego rozpoczęcia – punktualnie o 15:00, w tzw. godzinę miłosierdzia, uczestnicy odmawiają wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Później przychodzi czas na radosne pieśni uwielbienia przeplatane modlitewną narracją. 

W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób, przede wszystkim – członkowie wspólnot modlitewnych z Nowego Targu i Zakopanego, z całymi rodzinami. Ideą organizacji koncertu w publicznej przestrzeni miasta jest jednak to, by zachęcić do uczestnictwa i otwartego uwielbienia również przypadkowych bywalców parku. W tym roku, szyki nieco popsuł deszcz.

-Koncert jest otwarty dla wszystkich mieszkańców, którzy tu spacerują w parku z rodzinami, ale pogoda spłatała nam figla. Staramy się być wierni panu Bogu i mieliśmy takie przeświadczenie, żeby nie rezygnować i żeby iść za głosem tego, co czujemy w naszych sercach – mówi Tomasz Szymlet ze wspólnoty Dziewiczy Orszak Baranka.

/os

2 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna