Kamery live
prognoza pogody

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 25-ty

15 stycznia 2017 21:46

25. Finał WOŚP za nami. Centrala Podhalańskiego Sztabu mieściła się tradycyjnie w siedzibie firmy "Akcja Serca", a główne wydarzenia Finału skupione były wokół MOK-u. Podczas tegorocznej licytacji zebrano rekordową kwotę - 5270 zł. 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 25-ty

Podhalański Sztab WOŚP swoimi działaniami objął sam Nowy Targ, ale i wiele pobliskich wsi. W tym roku również był to największy sztab w tym rejonie. Centrum wydarzeń stanowił na pewno Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, jednak w akcję włączyły się w tym roku również takie miejsca, jak kluby fitness (Centrum Fitness Podhale i Hi-Fitness), Pub “Zagadka”, czy klub “ADHD”. Na ulicach miasta kwestowało ok. 50 wolontariuszy.

Wydarzenia w MOK rozpoczęły się o godzinie 13, od widowiskowego – jak zwykle – występu Miejskiej Orkiestry Dętej. Następnie scena gościła wielu “młodych zdolnych”, których występy zgromadziły takie tłumy, że ciężko było dostać się do wnętrza sali. Wystąpili: “Mali Śwarni”, Studio Piosenki “Septyma”, młodzi adepci gitary i fortepianu. Pokazy tańca zaprezentowały dzieci z Akademii Tańca, uczestniczki zajęć z gimnastyki artystycznej w MOK-u oraz zespół taneczny “Partytura”. Tuż przed licytacją z programem jasełkowym wystąpiła młodzież z Gimnazjum nr 1, natomiast po licytacji – zespoły iNTarg Blues oraz Iro’n’Ja.

Licytacja przedmiotów (czasami niematerialnych) przekazanych na aukcję WOŚP okazała się historyczna – zebrano bowiem rekordową kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się m.in. liczne rzeźby Gabriela Szyrszenia, obraz przekazany przez dyrektora MOK, Bolesława Barę, kaszkiety z logo WOŚP od firmy Kegel-Błażusiak, płaskorzeźby Wacława Czubernata, czy liczne firmowe gadżety WOŚP (zegar, kalendarz, TShirt).

Miejsce na reklamę na naszym portalu i czas antenowy w naszej telewizji również cieszyły się zainteresowaniem – wygranym gratulujemy i dziękujemy za hojność w tak szczytnym celu.

Nowotarski finał nie mógł obyć się bez strażaków z OSP, którzy pokazywali zainteresowanym – młodszym i starszym – wnętrza samochodów strażackich i bez rekonstrukcyjnej grupy żołnierzy. W tym roku po raz pierwszy odbyła się też akcja krwiodawstwa zorganizowana przez HDK Kropla. Ponadto w holu MOK można było wziąć udział w badaniu wzroku, “bombowej” grze terenowej oraz w tatuowaniu bananów wraz z Banana Ink.

Pieniądze zebrane w tym roku w ramach WOŚP zostaną w całości przekazane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

opr. os

 

 

 

NT24TV 15.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również