Kamery live
prognoza pogody

Wielka niespodzianka Nowotarskiego Pikniku Lotniczego… TS-11 Iskra !

11 sierpnia 2016 12:49

Wiadomość z ostatniej chwili! Dzięki LOTOS-Air BP na Nowotarskim Pikniku Lotniczym gościć będziemy samolot TS-11 Iskra, należący do Fundacji Biało Czerwone Skrzydła.

Nie lada gratka czeka fanów lotnictwa, w tym samolotów odrzutowych. Po raz pierwszy na nowotarskim niebie zobaczymy dwa cywilne samoloty odrzutowe! Jeden z nich będzie operował z lotniska w Nowym Targu.

 

Wielka niespodzianka Nowotarskiego Pikniku Lotniczego... TS-11 Iskra !

TS-11 Iskra to pierwsza polska konstrukcja napędzana silnikiem odrzutowym. Jest to samolot szkolno-treningowy, produkowany przez PZL Mielec. Pierwszy model został oblatany w 1960 roku. Zakłady w Mielcu produkowały go przez 25 lat, wypuszczając 424 sztuki, które latają do dnia dzisiejszego. Samolot występował w kilkunastu wersjach, głównie szkolno-treningowych, ale występowały także wersje z uzbrojeniem. Iskra zaprezentuje się w powietrzu każdego dnia jeden raz.
W sobotę ok. godz. 16:40, natomiast w niedzielę ok. godz. 15:40. Serdecznie zapraszamy już dzisiaj!

Od redakcji: 

Fundacja Biało – Czerwone Skrzydła została powołana na początku 2014 r. Założyciele Piotr Maciejewski i Jakub Kubicki, to wielcy pasjonaci latania, piloci samolotowi i szybowcowi, od lat związani z polskim lotnictwem. Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła za główny cel stawia sobie propagowanie polskiego lotnictwa oraz polskiej myśli techniki lotniczej. Iskra jest pierwszym eksponatem powstającego Latającego Muzeum Lotnictwa Polskiego. W planach jest pozyskanie i przywrócenie do lotów innych samolotów, które zostały zbudowane w Polsce lub pełniły służbę w polskiej armii. Zachęcamy do odwiedzin stoiska Fundacji i firmy Lotos Air BP na Nowotarskim Pikniku Lotniczym, gdzie będzie można spotkać się i porozmawiać  z pilotami.

CELE FUNDACJI

• Propagowanie sportów lotniczych i turystyki lotniczej.

• Promowanie rozwoju infrastruktury lotniczej.

• Wdrażanie rozwiązań i regulacji prawnych stwarzających warunki do rozwoju sportów lotniczych.

• Przekazywanie wiedzy na temat lotnictwa.

• Zachowanie i promocja polskiej myśli technicznej.

• Promocja obronności kraju.

• Prezentacja latających eksponatów fundacji w pokazach lotniczych w kraju i za granicą.

• Stworzenie muzeum poświęconego prezentacji dorobku polskiej myśli techniki lotniczej.

• Założenie pierwszej w Polsce organizacji obsługowej, dedykowane zabytkowym statkom powietrznym.

•Ośrodek szkolenia dla cywilnych pilotów oferujący możliwość przeszkolenia na maszyny typu ex-military.

/p

 

NT24TV 11.08.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również