Kamery live
prognoza pogody

Wieczorne poszukiwania 82-latka zakończone sukcesem

22 listopada 2019 22:52

Wczorajszego wieczoru, Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu otrzymała zgłoszenie  o zaginięciu 82-letniego podopiecznego Domu Pomocy Społecznej w Zaskalu. Personel zaniepokojony był nieobecnością i stanem zdrowia pana Stanisława. Jak się okazało, około godz. 16.00 mężczyzna, nie informując nikogo opuścił placówkę i poszedł w kierunku lasu. Pracownicy ośrodka na własną rękę rozpoczęli poszukiwania, które nie przyniosły jednak efektu. O zaginięciu pana Stanisława poinformowali nowotarską policję. 

Wieczorne poszukiwania 82-latka zakończone sukcesem

Policjanci zaraz po zgłoszeniu rozpoczęli działania poszukiwawcze, do których przyłączyli się strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nowy Targ oraz OSP Zaskale, ratownicy GOPR oraz członkowie Nieetatowej Grupy Poszukiwawczej działającej przy nowotarskiej komendzie. W poszukiwaniach udział brał również przewodnik policyjny z psem tropiącym. Łącznie starszego pana szukało blisko 80 osób.

Zbliżała się noc, robiło się coraz chłodniej, a wiadomo było, że 82-latek jest schorowanym człowiekiem, z którym kontakt jest utrudniony, gdyż reaguje jedynie na swoje imię i nazwisko. Ponadto mężczyzna ubrany był jedynie w polar, spodnie dresowe i materiałowe pantofle. Na szczęście po godz. 21.00 został odnaleziony przez strażaków w lesie w rejonie ścieżki rowerowej na terenie Nowego Targu. Zaginionemu udzielono pomocy i przekazano pracownikom placówki.

Policja serdecznie dziękuje za zaangażowanie i pomoc wszystkim, którzy włączyli się w poszukiwania. To już trzecia akcja poszukiwawcza zorganizowana w ostatnim tygodniu na terenie powiatu nowotarskiego, która ma szczęśliwe zakończenie.

źródło: KPP Nowy Targ

os 22.11.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również