Kamery live
prognoza pogody

Widowiskowy breaking – w obiektywie Pawła Kosa (duża galeria)

28 czerwca 2023 22:25

W ostatnich dniach, w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu odbyła się jedna z najbarwniejszych dyscyplin Igrzysk Europejskich. Breaking to dyscyplina budząca zainteresowanie tym bardziej, że już za rok zadebiutuje na Olimpiadzie w Paryżu. Złote medale trafiły do reprezentantów Holandii i Francji – to ta dwójka zaprezentuje swoje taneczne umiejętności podczas przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w stolicy Francji. 

Widowiskowy breaking - w obiektywie Pawła Kosa (duża galeria)

W Parku Strzeleckim w Nowym Sączu emocje sięgnęły wczoraj zenitu. Spektakularne taneczne ruchy przyciągnęły do amfiteatru prawdziwe tłumy. 

Złoty medal w kategorii Bgirls zdobyła reprezentantka Holandii, siedemnastoletnia India Sardjoe, znana jako bgirl „India”. W kategorii Bboys zwycięzcą okazał się pochodzący z Francji „Danny Dann”.

Srebrne medale trafiły do Anny Ponomarenko, znanej breakingowej publiczności jako Bgirl „Stefani” (UKR) oraz do trzykrotnego mistrza świata Redbull BC One, Holendra, Bboya „Menno”.

Po brązowy medal wśród kobiet sięgnęła najmłodsza uczestniczka kategorii breaking, Bgirl „Nicka” Dominika Baniewicz, to czwarty start siedemnastolatki na profesjonalnych zawodach. W 2023 cieszyła się z mistrzostwa Europy. U mężczyzn na najniższym stopniu stanął „Lil Zoo”, reprezentujący Austrię,

– Nie wiem, które zawody były dla mnie trudniejsze. Wydaje mi się, że półfinał był bardzo wyrównany. Żałuję, że nie było mnie w finale. Przede mną walka o Paryż. Wierzę, że tam sięgnę po złoto – powiedziała Baniewicz.

źródło: Igrzyska Europejskie/mat. prasowy

fot. Paweł Kos

os 28.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również