Kamery live
prognoza pogody

Wiceprezydent Krakowa ds. inwestycji: “Nowa hala jest dla Nowego Targu niezbędna”

Z Tadeuszem Trzmielem – I zastępcą Prezydenta Krakowa ds. Inwestycji i Infrastruktury spotkaliśmy się przy okazji otwarcia 77. Międzynarodowego Spływu Kajakowego na Dunajcu. Wiceprezydent już od 16 lat przyjeżdża w Boże Ciało do Nowego Targu, by uczestniczyć w otwarciu spływu, który od 2002 roku jest współorganizowany i objęty przez władze Krakowa honorowym patronatem. Pozytywnie ocenia zmiany, jakie zaszły w Nowym Targu na przestrzeni tych lat. Jako doświadczonego specjalistę od inwestycji w dużym mieście wojewódzkim, zapytaliśmy go o to, czego życzyłby naszemu miastu. 

Wiceprezydent Krakowa ds. inwestycji:

Pytanie zadaliśmy stojąc – nomen omen – niemal u stóp Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu…

-Wydaje mi się, że hala lodowa, która jest tutaj w Nowym Targu wymagałaby budowy raczej nowej, niż modernizacji istniejącej. Teraz są inne technologie, inny sposób realizacji tego typu obiektów. Utrzymuję osobiste kontakty z burmistrzem Nowego Targu. Pan burmistrz, przyjeżdżając do Krakowa, bardzo interesował się halą widowiskowo-sportową Tauron – którą budowaliśmy – co do modelu finansowego, realizacji, jak również konstrukcji obiektu. Życzę, ażeby w najbliższej kadencji burmistrza – będzie to 5 lat, a więc będzie wystarczający czas – ażeby zaprojektować i wybudować nową halę widowiskowo-sportową dla Nowego Targu, jego mieszkańców, gdzie będą się odbywać imprezy lokalne, regionalne, a może nawet międzynarodowe. Przecież Podhale Nowy Targ jest w czołówce hokejowej w Polsce, w związku z czym uważam, że taka hala jest dla Nowego Targu niezbędna. 

Podhalańskie Centrum Sportów Lodowych – na liście inwestycji strategicznych

/os

 

os 01.06.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Goralka 20:39 02.06.2018

Nowa hala to zły pomysł za połowę tego co przeznacza na nową można zmodernizować stara i też będzie wielofunkcyjna lokalizacja dobra parkingi są a gadanie że teren zalewowy to śmieszne bo ile razy w swojej historii była zalana Zresztą zanim nowa powstanie mogliby podremontowac to co jest

Zobacz również