Kamery live
prognoza pogody

Wiceminister Gut-Mostowy u rektora “Podhalanki”

13 lipca 2020 21:55

Rektor dr hab. Robert Włodarczyk spotkał się dziś z wiceministrem  rozwoju Andrzejem Gutem – Mostowym, pełnomocnikiem prezesa Rady Ministrów ds. Promocji Polskiej Marki. Rozmowy dotyczyły między innymi przyszłości i rozwoju Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej.

Wiceminister Gut-Mostowy u rektora

Podczas spotkania mówiono też o konieczności pozyskania funduszy na rewitalizację tzw. „starego szpitala”. Zwrócono uwagę na ważną rolę, jaką Podhalanka pełni dla regionu, jego rozwoju.

Podkreślono, że to Podhalańska Uczelnia powinna być centrum myśli intelektualnej, centrum kultury podhalańskiej, to tu powinno się też prowadzić badania związane z turystyką, jej rozwojem, ruchem turystycznym w regionie – uczelnia dysponuje zarówno odpowiednią bazą, jak i kapitałem ludzkim.

To także tu są takie kierunki, jak choćby turystyka, czy studia ekonomiczne. Są również odpowiedni fachowcy w swej dziedzinie, którzy mogą badać rynek turystyczny i oczekiwania turystów.

mat. PPUZ

os 13.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również