Kamery live
prognoza pogody

Weronika Łukaszczyk z Goszczyńskiego zdeklasowała licea krakowskie

17 kwietnia 2019 15:33

Od kilku lat zwycięzcami Konkursu Wiedzy Chemicznej zostawali uczniowie „krakowskich liceów”. W tym roku jednak zmieniło się to za sprawą Weroniki Łukaszczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego, która zajęła PIERWSZE miejsce. Tydzień przed wygraną w Krakowie Weronika została również Laureatką Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Śląskiej w dziedzinie Chemii, dzięki czemu otrzymała Indeks na Politechnikę Śląską.

Weronika Łukaszczyk z Goszczyńskiego zdeklasowała licea krakowskie

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej jest organizowany przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego od 1988 roku. Konkurs cieszy się ogromny zainteresowaniem wśród uczniów klas biologiczno- chemicznych. Dzięki niemu uczniowie mają możliwość poszerzenia swoich zainteresowań chemią i sprawdzenia swojej wiedzy z tego przedmiotu.

Konkurs przeprowadzony jest w dwóch etapach. Pierwszy z nich to etap okręgowy. Uczniowie zmagają się z zadaniami w pięciu okręgach. Okręg nowotarski ma swoje miejsce zawodów w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Goszczyńskiego . Drugi etap odbywa się w Krakowie na Wydziale Chemii UJ. Zwycięzcy konkursu otrzymują liczne nagrody rzeczowe, a laureaci nagrody książkowe. Laureaci klas maturalnych otrzymują indeks na studia na Wydział Chemii.

Opiekunem naukowy Weroniki jest mgr Gabriela Głodziak.

Gratulujemy serdecznie ! Życzymy dalszych sukcesów!

mat. szkoła

os 17.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również