PILNE

Wernisaż wystawy “Jan Małachowski – zapomniany fotograf Tatr” w Muzeum Drukarstwa

7 grudnia 2019 12:51

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej “Jan Małachowski – zapomniany fotograf Tatr”, który odbędzie się 12 grudnia 2019 roku (czwartek) o godzinie 16.00 w Muzeum Drukarstwa, ul. Jana III Sobieskiego 4.

Wernisaż wystawy
Na wystawie zgromadzono fotografie autorstwa Jana Małachowskiego i jego żony Heleny Małachowskiej ze zbiorów córki Jana i Heleny – Marii Małachowskiej – Kleiber, która w latach pięćdziesiątych pracowała w Muzeum Ziemi. Jan Małachowski (1886-1917) był fotografem, malarzem, taternikiem, ratownikiem tatrzańskim i narciarzem. Studiował w Wilnie, Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach Ferdynanda Ruszczyca, Józefa Unierzyńskiego i Wojciecha Weissa. Był jednym z najlepszych fotografów tatrzańskich, jako pierwszy wykonywał zdjęcia Tatr w porze zimowej. Wystawa potrwa do końca stycznia 2020 roku.
 
os 07.12.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również