Kamery live
prognoza pogody

Weekendowe ofiary internetowych oszustów

19 września 2023 14:33

W miniony weekend policjanci odebrali zgłoszenia od trzech osób z powiatu nowotarskiego, które padły ofiarą oszustów podczas internetowych zakupów.

Weekendowe ofiary internetowych oszustów

– Mieszkaniec gminy Nowy Targ kupił maszynę blacharską na popularnym serwisie ogłoszeniowym. Towaru nie otrzymał, a stracił 1 200 zł – informuje podkom. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji. – Oszukane zostały także dwie nowotarżanki. Kobiety po transakcji zapłaciły za zakupy, jednak zakupionego towaru nie otrzymały i straciły w sumie ponad 700 zł. Czynności w sprawie oszustw prowadzą policjanci z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą nowotarskiej komendy – dodaje.

Policjanci przestrzegają: robiąc zakupy przez internet, bądźmy ostrożni. Przede wszystkim pamiętajmy, by zawsze kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego.

 – Najlepiej płacić za zamówiony towar przy odbiorze, wcześniej sprawdzając przesyłkę. Należy uważać na tzw. super okazje. Jeżeli cena towaru jest dużo niższa od ceny na innych aukcjach, czy w sklepach może sugerować ryzyko oszustwa – radzą. – Nie należy również kupować „poza aukcją” bez pośrednictwa serwisu ogłoszeniowego. Oszuści proponują kupującemu niższą cenę i szybszą wysyłkę, a sami unikają opłat pobieranych przez serwis po sprzedaży produktu, którego tak naprawdę nigdy nie wysyłają. Gromadźmy całą korespondencję, jest ona bezcennym dowodem kontaktów ze sprzedającym. Jeżeli staliśmy się ofiarą oszustwa internetowego mamy prawo złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w jednostce Policji lub w prokuraturze – podkreślają.

Źródło: KPP Nowy Targ

ag 19.09.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również