Kamery live
prognoza pogody

Weekend z wojskiem w Nowym Targu

13 sierpnia 2022 18:53

Wydarzeniem towarzyszącym podczas drugiego dnia 20. Jarmarku  Podhalańskiego był event pod hasłem “Weekend z wojskiem”. W trakcie wojskowego pikniku na płycie rynku miał miejsce pokaz ciężkiego sprzętu wojskowego, który cieszył się dużym zainteresowaniem – mimo, że ostatecznie nie zjawił się zapowiadany i budzący największe emocje czołg typu Leopard. “Weekend z wojskiem” to ogólnopolska akcja organizowana w dniach 13-15 sierpnia w różnych miastach z okazji Święta Wojska Polskiego. 

Weekend z wojskiem w Nowym Targu

Wydarzenie uroczyście otworzyli ppłk Marek Marcinek, szef WCR w Nowym Targu, burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, senator Jan Hamerski oraz pani poseł Anna Paluch, która odczytała list Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. 

Na płycie rynku pojawił się dziś najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, wykorzystywany przez siły zbrojne RP – kołowy transporter opancerzony “Rosomak”, moździerz samobieżny “Rak”, czy wyrzutnia WR-40 “Langusta”, jak również samobieżny zestaw przeciwlotniczy “Poprad”. Nie brakło żołnierskiego poczęstunku w postaci grochówki, stoisk jednostek wojskowych z bronią i sprzętem oraz punktu rekrutacyjnego WCR. Dla nowotarskiej publiczności zagrała także Orkiestra Wojskowa z Krakowa. 

fot. Paweł Kos

os 13.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również