Kamery live
prognoza pogody

Wcielenie Małopolskich Terytorialsów. Trzon szkolonych to doświadczeni podoficerowie

17 listopada 2023 16:03

Profesjonalne szkolenie strzeleckie, ćwiczenia z lekkiej taktyki, elementy musztry oraz zasady przetrwania w terenie zakłada 16-dniowe szkolenie podstawowe dla przyszłych małopolskich terytorialsów. 17 listopada 2023 r. bramy jednostki o godzinie 5.30 rano przekroczyło ponad 200 ochotników, w tym aż 43 kobiety.

Wcielenie Małopolskich Terytorialsów. Trzon szkolonych to doświadczeni podoficerowie

 – To kolejne rekordowe wcielenie. Od czasu wybuchu wojny na Ukrainie, notujemy bardzo duże zainteresowanie służbą w armii a ci żołnierze, którzy od nas odchodzą zasilają szeregi zawodowych – argumentuje oficer prasowy 11 MBOT kpt. Adam Trębacz.

Trzon zgłoszonych, blisko 80 żołnierzy, stanowią doświadczeni szeregowi i podoficerowie z długoletnim stażem służby w armii. Oni wezmą udział w ośmiodniowym szkoleniu wyrównawczym.  Reszta, około 130 ochotników, przez 16 dni będzie uczyć się podstaw taktyki, strzelectwa i trenować przetrwanie w terenie. Rekruci, którzy dotrwają do końca i zaliczą pętlę taktyczną, czyli całodobowy egzamin sprawdzający złożą uroczystą przysięgę w Nowym Targu.

Mat. prasowy

ag 17.11.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również