Kamery live
prognoza pogody

Wciąż nie widać „światełka w tunelu”

Nie widać poprawy sytuacji w kwestii przyszłości nowotarskiego hokeja na poziomie ekstraklasy. W poniedziałek co prawda władze KH Podhale – po raz pierwszy od marca – spotkały się z zawodnikami, ale żadne konkrety z tego spotkania nie wynikły.

Wciąż nie widać „światełka w tunelu”

W spotkaniu uczestniczyli zarówno prezes Marcin Jurzec, jak i członek zarządu Tomasz Dziurdzik oraz nieliczna grupa wychowanków, którzy w zeszłym sezonie byli w zespole.

Przedstawiciele zarządu poprosili zawodników jedynie jeszcze o cierpliwość, zarówno w kwestii wyrównania zaległości jaki i planów dotyczących nowego sezonu. Pierwsze konkretny mają być znane końcem maja. Wtedy też gracze mają dostać jasny sygnał dotyczący ich przyszłości w klubie.

Rysują się dwa scenariusze. Pierwszy zakłada finalizację rozmów – zaczętych jakiś czas temu – z możnym sponsorem (jedna ze spółek skarbu państwa), drugi podjęcie kroków w celu likwidacji bądź zawieszenia spółki i tym samym wycofania drużyny z rozgrywek ligowych. Z prawnego punktu widzenia ten drugi wariant wymagać będzie od władz Spółki spłaty zobowiązań wobec wszystkich wierzycieli oraz osiągnięcie porozumienie z 100 procentowym akcjonariuszem Miejskim Młodzieżowym Klubem Sportowym.

Jest jeszcze kwestia pomocy ze strony miasta, które w obecnej sytuacji musiałoby zdecydowanie mocniej zaangażować się w funkcjonowanie klubu, a na dzisiaj zmierza to raczej w drugim kierunku.

Oficjalnie władze KH Podhale wstrzymują się od komentarza. Także zawodnicy nie chcą zabierać głosu.

Z zespołu odszedł już Krystian Dziubiński, który przeniósł się do białoruskiego Niemana Grodno. Pozostali zawodnicy raczej na nadmiar ofert nie narzekają. Zdecydowana większość z nich podjęła się innej pracy.

Maciej Zubek 20.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
Kibic. SportuWmiescie 08:33 23.05.2020

Burmistrzu Nowego Targu. ja sie pytam dla kogo wy chcecie budowac jakies centrum lodowe itp ? moze ruszycie te swoje 4 litery, jestescie uczeni a nie potraficie pomoc sportowi w miescie ? ucinac pieniadze dla Klubow umiecie. ale zeby pomoc znalesc sponsorow itp juz problem. Burmistrzu zbuduj Sobie kolejny MOK. WSTYD dla Burmistrza i Rady Miasta. Powodzenia dla Zarzadu KH Podhale w rozmowach. Bedzie mistrz wtedy zobaczycie aktorow sukcesu tez niektore firmy z Podhala

Tatus 09:28 21.05.2020

Zaraz będzie sprostowanie ze wszystko jest bardzo dobrze mamy mnóstwo kasy i zawodników dzieci z naborze już nie mieszczą się na tafli ogólnie bajka ktoś dał 5 tysiaków dzięki będą grały we wszystkich turniejach międzynarodowych a tylko redaktor Zubek jest pesymista 🤪🤪🤪

Kibic z Irlandii 23:22 20.05.2020

Czy ktos wyobraza Sobie NowyTarg bez ekstraklasy w hokeju na lodzie. Wtedy nie bedzie miasto a Wies. Modle sie zeby sponsor nowy byl i pomogl. Firmy z Podhala zalujecie pieniedzy. Zachowujecie sie jak firmy sukcesu. Jest mistrz wtedy gracie aktorow bez pimocy. Jak zydy. Powodzenia Zarzad KH Podhale.

Zobacz również