Kamery live
prognoza pogody

Ważne dla kierowców! Od środy – zmiany w obrębie węzła Nowy Targ Południe

NOWY TARG. Krakowski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje o zmianach w organizacji ruchu planowanych w najbliższą środę, ok. 11.00, na drodze krajowej nr 47 w Nowym Targu, w okolicy budowanego węzła Nowy Targ Południe.

Ważne dla kierowców! Od środy - zmiany w obrębie węzła Nowy Targ Południe

 Samochody jadące w kierunku Zakopanego zostaną skierowane na nową jezdnię, równocześnie droga dla samochodów jadących w kierunku Krakowa zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. Zmiana związana jest z budową nowego układu drogowego w tym rejonie. Jest to część budowy nowego przebiegu DK47 od Rdzawki do Nowego Targu.

Budowa nowego odcinka DK47 Rdzawka – Nowy Targ

Nowy odcinek drogi krajowej o długości 16,13 km powstaje między Rdzawką a Nowym Targiem. Nowa trasa będzie miała dwie jezdnie, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Budujemy cztery węzły – Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód i Nowy Targ Południe. Droga jest położona w trudnym, górskim terenie – ponad ¼ długości inwestycji to estakady, mosty i wiadukty, których łącznie powstaje 29. Najdłuższa, w Lasku, będzie miała 700 metrów. Jezdnia w tym miejscu będzie przebiegała prawie 30 metrów nad ziemią.

Wartość inwestycji to prawie miliard zł. Planowany termin oddania do użytkowania to wrzesień 2024 roku.

Informacja i fot. GDDKiA O/Kraków

 

 

Anna Szopińska 23.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Nowotarżanin 11:21 24.10.2023

Potrzebna ta droga. Byle niektórzy nie powiedzieli, że "piniendzy nie ma i nie będzie"

Zobacz również