Kamery live
prognoza pogody

Wandal z Rabki-Zdroju usłyszał zarzuty

21-latek, który dopuścił się aktów wandalizmu na terenie Rabki-Zdroju nie uniknie odpowiedzialności za popełnione przestępstwa. Został ustalony przez rabczańskich policjantów i usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Za popełnione przestępstwa, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Wandal z Rabki-Zdroju usłyszał zarzuty

W listopadzie ub.r., na terenie Rabki-Zdroju doszło do kilku aktów wandalizmu. Sprawca rozbił szybę w wiacie przystankowej powodując straty o wartości ponad tysiąca złotych na szkodę Urzędu Miejskiego. Kilka dni później wandal rzucając kostką brukową najpierw rozbił dwie szyby wystawowe i uszkodził cztery szklane półki w jednym ze sklepów, powodując straty o wartości ponad 600 złotych. Następnie w ferworze złości złamał ozdobne drzewko na jednej z posesji i deskami, które zabrał z rusztowania uszkodził płytki i elewację budynku, powodując straty na ponad 800 złotych. Poszukiwaniem sprawcy zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Zabezpieczono ślady i  monitoringi, które następnie wnikliwie przeanalizowano, ustalono świadków. Praca operacyjna i dochodzeniowo-śledcza, skrupulatna analiza zebranych dowodów doprowadziła funkcjonariuszy do młodego mieszkańca Rabki-Zdroju. 21-latek był bardzo zaskoczony, kiedy otrzymał wezwanie na komisariat, gdzie następnie został przesłuchany i usłyszał zarzuty zniszczenia mienia z art. 288 kk.

11 lutego br. policjanci skierowali materiały sprawy wraz z projektem aktu oskarżenia do nowotarskiej prokuratury. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

źródło: KPP Nowy Targ

os 15.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
zdegustowana 03:08 16.02.2023

A co to ma wspólnego z Nowym Targiem? zmieńcie nazwę portalu.

Zobacz również