Kamery live
prognoza pogody

Wakacje z Małopolskimi Terytorialsami

14 czerwca 2023 23:32

Wielkimi krokami zbliżają się tak wyczekiwane przez uczniów i studentów wakacje. Dla wszystkich, którzy chcą w pełni wykorzystać przerwę w nauce na nabycie nowych umiejętności, 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej przygotowała szkolenia wojskowe. To już druga edycja projektu „Wakacje z WOT” w Małopolsce.

Wakacje z Małopolskimi Terytorialsami

Służba Najjaśniejszej Rzeczypospolitej to wielkie zobowiązanie, ale też wielki powód do dumy. Dlatego też zachęcam wszystkich marzących o mundurze żołnierza RP do udziału w szkoleniach wojskowych przygotowanych przez 11MBOT. Niech ten zbliżający się okres wakacyjny będzie dobrze wykorzystany – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W szkoleniach mogą wziąć udział studenci, maturzyści, pełnoletni uczniowie szkół średnich, pracownicy oraz wszystkie osoby, które chcą spróbować swoich sił w mundurze.

16-dniowe szkolenie podstawowe – dla osób, które nie złożyły przysięgi wojskowej:

I termin: 24 czerwca – 9 lipca,

II termin: 8 września – 23 września.

8-dniowe szkolenie wyrównawcze – dla osób, które w przeszłości złożyły przysięgę:

I termin: 24 czerwca – 1 lipca,

II termin: 8 września – 15 września.

Uroczysta przysięga wojskowa odbędzie się 9 lipca 2023 r. w Zakopanem.

W pierwszej edycji „Wakacji z WOT-em” w Małopolsce w projekcie wzięły udział 352 osoby, w tym 53 kobiety.

Wszyscy zainteresowani wstąpieniem w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej mogą skorzystać z pomocy dedykowanego rekrutera z właściwego terytorialnie powiatu (dane kontaktowe na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ ).

Istnieje także możliwość złożenia wniosku w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (dawniej WKU) lub poprzez platformę internetową ePUAP.

os 14.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również