Kamery live
prognoza pogody

W Zakopanem powstanie zadaszony tor lodowy

18 kwietnia 2021 11:18

Jesteśmy na dobrej drodze do porozumienia z Tatrzańskim Parkiem Narodowym w sprawie zadaszenia toru lodowego w Zakopanem – powiedział podczas spotkania z mediami w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński. Inwestycja rozpocznie się po zakończeniu modernizacji kompleksu średnich skoczni.

W Zakopanem powstanie zadaszony tor lodowy

fot. gov.pl, Danuta Matloch

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu podkreślał, że dla wielu reprezentantów Polski COS-y są drugim domem. Dlatego inwestycje w rozwój infrastruktury sportowej są jednym z priorytetów MKDNiS. W latach 2016-2021 COS-OPO Zakopane zrealizował inwestycje za ponad 112 mln zł. Rozbudowane zostały m.in. skocznia na Wielkiej Krokwi, trasy narciarskie i biegowe, baza noclegowa i gastronomiczna, wyremontowano sale treningowe. Trwa modernizacja kompleksu skoczni na Średniej Krokwi, na remont czekają też m.in. stadion lekkoatletyczny i korty tenisowe.

Infrastruktura COS Zakopane obejmuje m.in. salę sportową z trybunami na 400 osób, sale judo, zapasów, podnoszenia ciężarów, fitness i sportów walki, lodowisko, stadion lekkoatletyczny z profesjonalną bieżnią i boiskiem piłkarskim, tor lodowy, korty tenisowe, boisko piłkarskie, skocznie narciarskie, pływalnie, trasy biegowe, zimowe trasy do biegów narciarskich oraz letnią trasę nartorolkową.  

/źródło: gov.pl/

Piotr Starmach 18.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również