Kamery live
prognoza pogody

W zabawę andrzejkową więcej… kontroli

Przez cały weekend Policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole trzeźwości. Na celowniku znajdą się ci kierowcy, którzy “wsiądą za kółko” w stanie nietrzeźwości. 

W zabawę andrzejkową więcej... kontroli

Andrzejki to okazja do wspólnych zabaw i spotkań. Wiele osób spędzi ten czas poza domem, dlatego przemieszczając się po drogach warto zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwać policjanci, którzy będą zwracać uwagę na zachowania niezgodne z prawem, w tym nietrzeźwość kierujących pojazdami.

W związku z zabawą andrzejkową Policja apeluje do kierujących pojazdami o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym nieprowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu.

Należy mieć na uwadze, że kierujący pojazdem jest odpowiedzialny, nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego hasło PIŁEŚ? NIE JEDŹ! niech przyświeca każdemu kierowcy, nie tylko w ten weekend, ale przez cały rok.

Przypominamy uczestnikom zabaw andrzejkowych, że bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie został ślad po „promilach”. Bywa tak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje wyeliminowania alkoholu z organizmu człowieka. Dlatego, zanim wsiądziemy „za kierownicę” warto poddać się badaniu na określenie stanu trzeźwości. Badanie można wykonać w jednostkach Policji.

Kto zdecyduje się na powrót ze spotkania towarzyskiego pieszo, powinien również zadbać o  własne bezpieczeństwo. O tej porze roku warto być widocznym na drodze i nosić elementy odblaskowe, w taki sposób by były widoczne dla innych użytkowników drogi.

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 30.11.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
JR 10:35 01.12.2019

Wielu pijanych kierowco'w ucieka bocznymi drogami jak wiedza, o kontroli drogowej , patrole dro'g powinny byc` z powietrza helikopterem i wylapywac` pijanych kierowco`w !

Zobacz również