Kamery live
prognoza pogody

W weekend w Nowym Targu wielkie emocje sportowe (VIDEO)

19 kwietnia 2017 17:32
Wyciszenie Włącz dźwięk

Już tylko kilkanaście godzin zostało  do rozpoczęcia historycznych, bo odbędą się po raz pierwszy na Podhalu, Mistrzostw Polski w Kickboxingu w formule Low Kick. Liczba zawodników i zawodniczek najprawdopodobniej przekroczy liczbę 200!

To wydarzenie sportowe będzie trwało w sumie trzy dni. Pierwszy dzień to ważenie, rejestracja i weryfikacja zawodników. Na drugi dzień od godziny 8 wystartują walki, toczone na dwóch ringach: A – seniorzy, B – juniorzy. Warto się wybrać bo udział w turnieju zapowiedzieli najlepsi w Polsce zawodnicy.  

Trzeci dzień  to powtórne ważenie zawodników, którzy dotarli do półfinałów i finałów. Walki półfinałowe i część finałów odbędą się w godzinach 9-15 (wstęp darmowy).  O 17:30 rozpocznie się z koeli   “Wielka Gala Finałowa” Na niej zobaczymy 10 walk finałowych z Mistrzostw Polski, a następnie 5 pojedynków zawodowych, w których zobaczymy zawodników Nowotarskiego Klubu Sportów Walki w formule K1 i MMA. 

Szczególnie ciekawie zapowiadają się dwa pojedynki. Pierwszy w formule K1 -71kg. Zmierzy się z nim reprezentant NKSW Hoły Team Nowy Targ Filip Bienias  i Słowak Tomas Drabik  – Obaj panowie to doświadczeni i utytułowani zawodnicy.  Drabik jest Mistrzem Słowacji w Muay Thai, ma na koncie 50 walk, a walczył miedzy innymi z Mistrzem Polski Low Kick Łukaszem Kaczmarczykiem podczas turnieju eliminacyjnego prestiżowej Chińskiej federacji Kunlun Fight. Przegrał tam minimalnie stosunkiem głosów sędziowskich 2:1. To będzie świetna, twarda walka. Obaj zawodnicy mają podobny styl, nie unikają walki, lubią wymiany i idą do przodu jak czołg. Będzie prawdziwy ogień – zapowiada organizator gali i trener w klubie NKSW, Wojciech Hoły.  Drugi pojedynek to formuła MMA i to w tym najcięższym wydaniu. Do ringu wejdą zawodnicy, którzy w sumie ważą prawie ćwierć tony: Kevin Szaflarski (NKSW Hoły Team) i Norbert Czyżewski (Maximus Warszawa). – Obaj  mają bardzo bogate doświadczenie amatorskie, jednak jeśli chodzi o zawodowstwo, stawiają dopiero pierwsze kroki. Styl bazowy zawodnika z Warszawy to Brazilian Jiu Jitsu. Czeka nas ciekawa i emocjonująca konfrontacja dwóch młodych, ambitnych i utalentowanych wojowników – uważa Hoły. 

Kolejny reprezentant NKSW Adam Abood Al Hasani w kategorii wagowej -91 kg bił będzie się z K1 z zawodnikiem Bratysławy Adrianem Bartlem, a Maciej Miśkowiec z Jarosz Fight Club Rabka Zdrój powalczy w kategorii -95 kg z Adrianem Rusinem z Gracie Barra Rzeszów. Trwają poszukiwania dla walczącego w kategorii -81 kg Michała Behounka (NKSW). 

Dodatkowo galę uświetnią występy taneczne grupy “Cubana Latin Laides”.  Wstęp na galę finałową będzie za zaproszeniem lub opłatą. Rezerwacji można dokonać telefonicznie 785-185-855. Ewentualnie kupić wejściówkę w dniu gali. Koszt to 20zł lub 40 zł z w zależności od strefy. Liczba miejsc jest bardzo ograniczona. Podczas całych zawodów jak również gali finałowej odbędzie się akcja wspierania fundacji “Szczęśliwe Jutro” która zbiera fundusze na remont Domu Dziecka w Wróblówce.  

 

BEZPOŚREDNIĄ INTERNETOWĄ RELACJĘ ON – LINE Z KAŻDEGO DNIA MISTRZOSTW PRZEPROWADZI PORTAL NOWYTARG24.TV

NT24TV 19.04.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również