Kamery live
prognoza pogody

W V Biegu o Puchar Rektora PPWSZ – triumfował Adam Jamiński z Ludźmierza

14 maja 2017 20:00

Mały jubileusz 5-lecia obchodził w tym roku Bieg o Puchar Rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Otwarta formuła rywalizacji z gatunku biegów ulicznych sprawiła, że startowali w niej zarówno pracownicy uczelni, studenci jak i osoby z zewnątrz – bez limitu wieku. Uczestnicy – zależnie od swoich możliwości – mieli do wyboru dwie trasy: 10-cio oraz 4,3-kilometrową.

W V Biegu o Puchar Rektora PPWSZ – triumfował Adam Jamiński z Ludźmierza

W V Biegu brali udział zarówno wytrawni biegacze z większych i mniejszych klubów sportowych, jak też amatorzy; z różnych miejscowości Podhala, ale i odleglejszych miast. Wystrzałem z pistoletu 83-osobowej grupie dał znak do startu sam rektor – ks. dr hab. Stanisław Gulak, oczywiście biegnący razem z innymi.

Malownicza dziesięciokilometrowa trasa, jak co roku, prowadziła z Rynku przez osiedla Nowe, Zadział, Robów i Szuflów do siedziby uczelni na Kokoszkowie. Zawodnicy musieli na niej pokonać trzy solidne podbiegi: na os. Nowe, na Szuflów i na Kokoszków, a także dość długie zbiegi. Tego roku jednak – w przeciwieństwie do poprzedniego, kiedy wielu wcześniej zapisanych odstraszył rzęsisty deszcz – wysiłek biegnących nagrodziły piękne widoki na pasmo Gorców i leżące w dole miasto.

Zwolennicy mniej forsownej trasy wykonali tylko pętlę w parku, by ścieżką rowerową i przez Kokoszków dobiec wprost na uczelnię, gdzie czekały na nich pakiety odżywcze i chwila na złapanie oddechu.

V Bieg o Puchar Rektora włączył się, jak i podczas wcześniejszych edycji, w akcję pomocy Fundacji HANDICAP Zakopane, która zajmuje się szerzeniem kultury fizycznej, sportu i narciarstwa, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych.

Adamowi Jamińskiemu z Ludźmierza na 10-kilometrowej trasie udało się o kilkanaście sekund poprawić czas triumfatora II, III i IV edycji: Grzegorza Opiała z Wiśniowej. Najszybsza wśród pań na ambitniejszym dystansie była Mirosława Witowska z Zakopanego, z czasem 43 min. 15,2 s.

Razem z ks. rektorem dyplomy i nagrody wręczał zwycięzcom burmistrz Grzegorz Watycha, jako że – razem z Zakładem Wychowania Fizycznego i Sportu Podhalańskiej Wyższej – organizatorem V Biegu był Urząd Miasta.

Zwyciężczynie na 10 km to:

Mirosława Witowska z Zakopanego z czasem 43 min. 15,2 s.

Edyta Michalik z Grybowa

Kornelia Marszałek z Cichego

Agata Pohrebny-Sarna z Nowego Targu

Alicja Trzebunia z Zakopanego

Eliza Wojtasik z Krakowa

Wśród mężczyzn najszybsi byli:

Adam Jamiński z Ludźmierza z czasem 34 min. 56,6 s.

Piotr Biernawski z Nowego Targu

Dawid Ancew Atanasow z Nowego Targu

Zbigniew Obrochta z Dzianisza

Józef Zygmuntowicz z Białki Tatrzańskiej

Tomasz Buksa z Raby Wyżnej

Na dystansie 4,3 km panie uplasowały się w kolejności:

Marta Sosińska z Białego Dunajca – z czasem 17 min. 59,41 s.

Patrycja Karciarz z Białego Dunajca

Liwia Kubin z Zakopanego

Agnieszka Czajkowska z Zakopanego

Danuta Wojdyła z Nowego Targu

Anna Plucińska z Jurgowa

Najszybsi panowie z krótszej trasy to:

Mateusz Małecki z Nowego Targu – z czasem 15 min. 33,95 s.

Kamil Gałdyn z Szaflar

Grzegorz Temecki z Nowego Targu

Szczepan Duda z Nowego Targu

Przemysław Maczewski z Łopusznej

Andrzej Pabian z Nowego Targu

/asz

NT24TV 14.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również