Kamery live
prognoza pogody

W ucieczce przed burzą pomogli 86-latkowi policjanci

23 sierpnia 2023 13:35

Nie wszystkim turystom, którzy we wtorkowy wieczór w pośpiechu opuszczali szlaki, uciekając przed zbliżającą się burzą, udało się sprawnie zejść w bezpieczniejsze, niższe partie gór. 86-letni mężczyzna miał problem z szybkim dotarciem do schroniska. Na pomoc seniorowi ruszyli tatrzańscy policjanci.

W ucieczce przed burzą pomogli 86-latkowi policjanci

Do mieszkańców Podhala i wypoczywających pod Tatrami turystów we wtorek wieczorem docierały liczne alerty o nadciągającej burzy. Ci, którzy znaleźli się w tym czasie na szlaku, przezornie i w pośpiechu szukali schronienia w dolinach. Jednak nie wszyscy byli w stanie sprawnie uciec przed burzą.

– Około 21.15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem otrzymał zgłoszenie, że na szlaku w Dolinie Chochołowskiej pozostał starszy mężczyzna – turysta, który bardzo wolno schodzi w kierunku schroniska – informuje asp. szt. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji. – Zaniepokojeni turyści zgłosili ten fakt, obawiając się, że senior nie zdąży dotrzeć na parking przed nadciągającą nawałnicą. We wskazany rejon został skierowany policyjny patrol, który w rejonie Polany Huciska odnalazł seniora – dodaje.

W rozmowie z 86-letnim turystą policjanci ustalali, że mężczyzna czuje się dobrze, ale nie ma już sił do dalszej wędrówki, a nie zostawił samochodu na parkingu i musi przejść pieszo jeszcze około 9 km do miejsca zamieszkania w Kościelisku.

– Policjanci zaopiekowali się seniorem i odwieźli go do miejsca zamieszkania, oddając pod opiekę bliskich – podsumowuje asp. szt. Roman Wieczorek.

Źródło: KPP Zakopane

Fot. KPP Zakopane

ag 23.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również