Kamery live
prognoza pogody

W świecie gwary. Warsztaty i dyskusja

23 listopada 2023 08:25

Związek Podhalan Oddział w Nowym Targu zaprasza na kolejne, wyjątkowe spotkanie dotyczące tradycji i kultury Podhala: W świecie gwary. Warsztaty i dyskusja wokół „Małego Królewica” w tłumaczeniu Stanisławy Trebuni-Staszel.

W świecie gwary. Warsztaty i dyskusja

– Czy Mały Królewic patrzy na świat inaczej niż Mały Książę? Czym różni się jego podhalańska mowa od języka ogólnego? Kto dziś godo jesce po góralsku? Czy Nowy Targ ma swoją specyficzną gwarę? Jak mówią mieszkańcy Skalnego i Niżnego Podhala? Na te pytania i wiele innych spróbujemy odpowiedzieć w czasie posiadów warsztatowych które odbędą się w Izbie regionalnej nowotarskiego Związku Podhalan 28 listopada 2023 r. o godz. 18:00 – informują organizatorzy.

Gościem spotkania będzie Bogumiła Kułach – polonistka, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu oraz Stanisława Trebunia-Staszel – etnolog, dyrektor Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ.

– W czasie posiadów usłyszymy fragmenty „Małego Królewica” w interpretacji mieszkańców Skalnego i Niżnego Podhala – czytamy w zaproszeniu.

Wydarzenie dotowane jest ze środków Gminy Miasta Nowy Targ.

 

ag 23.11.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również