Kamery live
prognoza pogody

W styczniu – 75 mandatów za niestosowanie się do obostrzeń

5 lutego 2021 13:51

Od wielu miesięcy policjanci prowadzą działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Kontrolują i sprawdzają stosowanie się do obowiązujących nakazów, zakazów i ograniczeń związanych z pandemią.

W styczniu - 75 mandatów za niestosowanie się do obostrzeń

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną rzeczywiście przebywają we wskazanym miejscu a także czy są przestrzegane obowiązujące obostrzenia, m.in. obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. W wyniku prowadzonych działań w styczniu br. policjanci nałożyli 75 mandatów karnych, zastosowali 17 pouczeń i w 29 przypadkach sporządzono dokumentację, która zostanie  przekazana do sądu z wnioskiem o ukaranie. 

Policjanci prowadzą samodzielnie lub wspólnie z przedstawicielami sanepidu także kontrole m.in. placówek handlowych, hoteli, siłowni, restauracji czy klubów. Funkcjonariusze sprawdzają czy działają one zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. W styczniu br. policjanci przeprowadzili blisko 1700 takich kontroli, z czego ponad 180 z pracownikami sanepidu. W dwóch przypadkach tj. jednego klubu dyskotekowego i siłowni ujawniono nieprawidłowości. Informacja taka została przesłana do sanepidu, a wobec właścicieli prowadzone są postępowania pod kątem wykroczenia z art. 116 §1a kw., czyli nieprzestrzegania zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. 
Apelujemy o stosowanie się do obowiązujących obostrzeń, ale nie w obawie przed sankcją nałożoną przez Policję, czy służby sanitarne, lecz w trosce o nasze życie i zdrowie.  Przypominamy również, że z obowiązku zakrywania nosa i ust zwolnione są osoby, które posiadają aktualne zaświadczenie lekarskie.

źródło: KPP Nowy Targ

os 05.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również