Kamery live
prognoza pogody

W sto koni, pielgrzymką – do Rzymu

15 marca 2016 07:04
Wyciszenie Włącz dźwięk

Dziedziniec ludźmierskiego Sanktuarium wypełnił się w niedzielę rano pielgrzymami w siodle. Przedpołudniowa Msza św. zakończyła trwający od mienionej środy etap sztafetowej „Podróży Miłosierdzia przez Europę”: z Sanktuarium w Łagiewnikach do Ludźmierza. Jednocześnie rozpoczęła ostatni odcinek polskiej trasy - do Suchej Hory na Słowacji

Konna pielgrzymka organizowana jest z inicjatywy Włoskiej Federacji Jeździeckiej TREC-ANTE, dla uczczenia Jubileuszu Miłosierdzia. W ludźmierskiej Mszy uczestniczyły delegacje Związku Podhalan, z Andrzejem Skupniem, prezesem Zarządu Głównego na czele i Małopolskiego Związku Hodowców Koni. Wśród ok. 80 jeźdźców byli reprezentanci stadnin z całej Małopolski, była liczna reprezentacja Podhala, Podtatrza, Zakopanego, Spiszu; była konna banderia nawet z Bieszczadów. 

 

 

Pielgrzymka z Krakowa do Rzymu zakończy się w czerwcu, spotkaniem z papieżem Franciszkiem. Jej wielkim finałem, z udziałem wszystkich uczestników, będzie wjazd na Plac Św. Piotra ponad pół tysiąca osiodłanych koni. Ale na razie przed pielgrzymami – trudy wielu dróg i różne pogody. 

 

 

/AS

 

NT24TV 15.03.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również