Kamery live
prognoza pogody

W “Smreku” zorganizowano mistrzostwa w boule

17 czerwca 2021 13:33

W Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu odbyły się mistrzostwa gry w boule. Ta tradycyjna francuska gra zręcznościowa, polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu kulami w stronę małej kulki – tzw. „świnki”. Każda partia składa się z kilku rozgrywek, a zadaniem każdego zawodnika jest umieścić swoją bulę najbliżej „świnki” lub wybić kulę przeciwnika, która tam się znajduje.

W

Fot. Józef Prokop

Dotychczas gra w boule była częścią zajęć terapeutycznych. Seniorzy mieli czas na przyswojenie sobie zasad i techniki gry. Terapeuci zajęciowi postanowili sprawdzić umiejętności swoich podopiecznych organizując im zawody. Emocji było co niemiara. Osoby chętne do gry były w nią bardzo zaangażowane, a pozostali mieszkańcy oddali się kibicowaniu. Pierwsze miejsce zajął Tadeusz Chraca, drugie Józef Prokop, a trzecie Leszek Walczak.

Wszyscy seniorzy biorący udział w zawodach i kibicowaniu otrzymali słodkie niespodzianki a zwycięzcy dodatkowo puchary wykonane własnoręcznie przez mieszkańców „Smreka” podczas zajęć arteterapii.

Piotr Starmach 17.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również