Kamery live
prognoza pogody

W ramach akcji “Bezpiecznie na nartach” – bieg karnawałowy i zawody dla amatorów

13 lutego 2020 15:58

To był pracowity, ale cudowny weekend. Białe stoki i błękitne niebo skąpane w promieniach słońca towarzyszyły eventom w ramach akcji “Bezpiecznie na nartach”, jakie odbyły się w sobotę 8 lutego w Chochołowie i w niedzielę 9 lutego w Zębie. 

W ramach akcji

Na rok 2020 zaplanowano 6 wydarzeń organizowanych na różnych stokach narciarskich i w różnych miejscach na terenie Podhala po to, by spotkać się z ogromną rzeszą miłośników białego szaleństwa, uczyć ich i przypominać poprzez zabawę zasad bezpieczeństwa na stoku, udzielać pomocnych wskazówek podczas szusowania, by jazda na nartach czy snowboardzie była wyjątkowym przeżyciem i miłym wspomnieniem po powrocie z urlopu.

W sobotę przy Chochołowskich Termach w Chochołowie zorganizowany został „Bieg Karnawałowy” w narciarstwie biegowym. Na pięknie przygotowanych trasach biegowych, na które można spoglądać korzystając z uroków wód termalnych, rozegrano zawody dla dzieci i dorosłych, którzy licznie przybyli by wziąć udział w tak pięknej imprezie. Kulminacyjnym wydarzeniem był bieg główny dla wszystkich, niezależnie od wieku a warunkiem udziału był strój karnawałowy. Zabawa była wspaniała. Organizatorzy po zakończeniu zawodów nagrodzili najlepszych w każdej kategorii wiekowej, najciekawiej ubranych zawodników nagradzając w sposób szczególny.

Dla rodzin i dzieci przygotowano wiele atrakcji m.in. zajęcia artystyczne z animatorem, czy konkursy związane z przesłaniem akcji. Chętni uczyli się podstawowych kroków poruszania się na nartach biegowych.

Dużym zainteresowaniem cieszył się tor przeszkód, który dzieci i ich rodzice pokonywali na nartach biegowych prezentując swoje umiejętności techniczne. Uczestnicy zabaw i konkursów otrzymywali nagrody ufundowane przez „Chochołowskie Termy”, które z radością i uśmiechem na twarzy przyjmowali stojąc na podium.

W niedzielę, 9 lutego wydarzenie gościło na pięknym stoku narciarskim „Potoczki” w Zębie, w miejscowości rodzinnej naszego znakomitego skoczka narciarskiego Kamila Stocha, gdzie zorganizowano zawody zjazdowe dla amatorów.

Na stoku panowała miła, rodzinna atmosfera, która udzieliła się również organizatorom akcji „Bezpiecznie na nartach”. Przygotowano sporo atrakcji i zabaw, cieszyły się one dużym zainteresowaniem przebywających na stoku narciarzy. W przygotowanych konkursach na temat bezpieczeństwa brały udział nie tylko dzieci ale również ich rodzice. Cieszy znajomość zasad bezpieczeństwa i przestrzeganie ich przez miłośników „białego szaleństwa”. Sponsorem nagród w tym dniu był „ Gorący Potok” z Szaflar oraz Białka Lodowiska.

Kolejna edycja akcji odbędzie się 16 lutego na Rusin-SKi w Bukowinie Tatrzańskiej.

www.bezpiecznienanartach.pl

 

os 13.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również