Kamery live
prognoza pogody

W PSM w Nowym Targu – światowa premiera kompozycji Wojciecha Czepiela

26 września 2022 12:24

Nieczęsto odbywa się w Nowym Targu premiera dzieł współczesnego kompozytora. W sobotę 8 października w Auli PSM o godzinie 18.00 odbędzie się polska premiera  duetów skrzypcowych i światowa premiera kwartetu smyczkowego – utworów skomponowanych przez Wojciecha Czepiela – kompozytora skrzypka i dyrygenta pochodzącego z Nowego Targu. Wykonawcami będą znakomici muzycy zespołu Malawski String Quartet. Koncert zostanie poprzedzony słowem wstępnym kompozytora. Zapraszamy wszystkich melomanów. Wstęp wolny.

W PSM w Nowym Targu - światowa premiera kompozycji Wojciecha Czepiela

Wojciech Czepiel – absolwent PSM w Nowym Targu w klasie skrzypiec swego ojca Stanisława Czepiela oraz Licem Muzycznego i Akademii Muzycznej w Krakowie od ponad 40 lat działa jako skrzypek dyrygent i kompozytor. Wystąpił w kilkudziesięciu krajach w wielu prestiżowych salach koncertowych i nagrał ponad 20 płyt. W ostatnich latach koncentruje się głównie na kompozycji.  W roku 2019-2021 dzięki wsparciu ZEW NIEDZICA oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego powstały 24 duety skrzypcowe inspirowane folklorem Podhalańskim  i zostały opublikowane na płytach  a nuty z duetami zostały wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Światowa premiera jego ostatnich kompozycji – mazurka na fortepian oraz duetów skrzypcowych odbyła się w Nowym Jorku zaś Sequenzy II na orkiestrę miała premierę w Hanoi.

Więcej o artyście znajdą Państwo na jego stronie www.wojciechczepiel.com a jego nagrań można posłuchać na płytach dostępnych m.in. w empiku lub na serwisach streamingowych takich jak Spotify, Tidal, Dezeer, Apple Music i wielu innych. 

 
os 26.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również