Kamery live
prognoza pogody

W powiecie nowotarskim – matury przebiegają spokojnie

6 maja 2019 12:59

Dziś o godzinie 9:00 rozpoczęły się egzaminy maturalne. Absolwenci liceów i techników w całej Polsce przystąpili do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. W wielu szkołach, również w Małopolsce było to jednak poprzedzone sporymi problemami związanymi  z fałszywymi – jak się później okazało – alarmami bombowymi. W regionie Podhala było jednak spokojnie. “Nie odnotowaliśmy u nas żadnego takiego przypadku” – zapewnia Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

W powiecie nowotarskim - matury przebiegają spokojnie

Jak podaje portal Wirtualna Polska, alarm bombowy był uruchomiony m.in. w kilku placówkach w regionie świętokrzyskim, śląskim, opolskim, mazowieckim i małopolskim. Jeśli chodzi o nasze województwo, straż pożarna przyznała, że zgłoszenia dotyczyły tam m.in. szkół w Krakowie, Łapanowie, Chrzanowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Wszystkie te miejsca zostały dokładnie sprawdzone. Po godzinie 9.40 tamtejsza policja poinformowała, że wszystkie alarmy były fałszywe.

Służby ratunkowe sprawdzały poziom zagrożenia po tym, jak ktoś rozesłał maile o podłożonych ładunkach wybuchowych. We wszystkich przypadkach potwierdzono już, że informacje o bombie były fałszywe, więc uczniowie przystąpili do pisania.
 
Fałszywy alarm bombowy to poważne przestępstwo. Grozi za to nawet osiem lat więzienia i gigantyczna kara finansowa. Łamiący prawo obywatel w każdej chwili może się spodziewać wizyty Wydziału Zwalczania Aktów Terroru CBŚP i innych służb bezpieczeństwa.
 
źródło: Wirtualna Polska
fot. arch. nowytarg24.tv
/os
os 06.05.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również